K, 30.11.2022

Energiaministrid keskenduvad tuleva talve varustuskindlusele

Urmas Glase
Energiaministrid keskenduvad tuleva talve varustuskindlusele
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Majandus- ja taristuminister Riina Sikkut osaleb täna Brüsselis erakorralisel Euroopa Liidu energeetikaministrite nõukogul.
Majandus- ja taristuminister Riina Sikkut osaleb täna Brüsselis erakorralisel Euroopa Liidu energeetikaministrite nõukogul. Foto: MKM

Majandus- ja taristuminister Riina Sikkut osaleb täna Brüsselis erakorralisel Euroopa Liidu (EL) energeetikaministrite nõukogul, mis keskendub peamiselt energia varustuskindluse olukorrale eesoleval talvel.

Euroopa Komisjon avaldas möödunud nädalal talveks valmistumise paketi, millega tahetakse liikmesriikidele seada mittesiduvad gaasinõudluse vähendamise eesmärgid. Eesmärk on vähendada gaasi tarbimist saabuval sügis-talvisel perioodil 15 protsenti. Juhul, kui gaasiturul esinevad tõsised tarnehäired, siis võidakse liikmesriikide otsusega välja kuulutada ka Euroopa Liidu tasemel häireolukord, mille korral muutuks see eesmärk kohustuslikuks.

„Eesti jaoks on tähtis EL-i ühtsus ja Venemaale sõnumi andmine, et energiat ei saa kasutada relvana ning EL on valmis ka raskeid otsuseid tegema,“ sõnas minister Riina Sikkut. „Lisaks on oluline, et eesmärgi täitmisel võetakse arvesse ka liikmesriikide senist maagaasi kokkuhoidu. Meie tarbijad ja ettevõtted on juba teinud jõupingutusi, millega tuleks arutlusel olevate eesmärkide seadmisel arvestada. Gaasituru ebakindlus ja hindade kõikumine on pannud Eesti tarbijaid juba praegu alternatiivseid kütuseid kasutusele võtma ja tarbimist vähendama. Erinevad ettevõtted ja soojatootjad on vabatahtlikult üle läinud kas biomassile või kodumaisele põlevkiviõlile,“ rääkis ta.

Märksõnad
Tagasi üles