T, 4.10.2022

Kaitseminister Pevkur: Maakaitse suurendamine 20 000 inimeseni on hädavajalik

Urmas Glase
Kaitseminister Pevkur: Maakaitse suurendamine 20 000 inimeseni on hädavajalik
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Maakondadesse moodustatakse jämedalt 1000mehelised maakaitseüksused.
Maakondadesse moodustatakse jämedalt 1000mehelised maakaitseüksused. Foto: Urmas Glase

Kaitseminister Hanno Pevkur külastas täna Kaitseliidu peastaapi ja kohtus Kaitseliidu ülema brigaadikindral Riho Ühtegiga, et saada ülevaade Kaitseliitu puudutavatest olulisematest arengutest, sealhulgas maakaitse struktuuri suurendamisest.

„Olen veendunud, et maakaitse struktuuri suurendamine kaks korda, ehk 20 000 inimeseni, on õige ja hädavajalik samm Eesti riigikaitse tugevdamiseks. Maakaitse roll meie kaitsestruktuuris on ülioluline suurendades tervikuna reservarmee valmidust ja võimekust vastasele vastu seista,“ ütles Pevkur pärast kohtumist Kaitseliidu ülemaga.

Pevkur lisas, et maakaitse rolli tähtsus on vägagi ilmekalt kinnitust saanud ka Ukrainas toimuvat vaadates. „Teeme kõik, et Eesti turvavaip oleks elanikele topelt tihedam ja vastasele valusam. Selleks on meil olemas läbimõeldud plaan, ressursid ja kindel tahe need plaanid ellu viia. Siinkohal kutsun üles kõiki Eesti riigikaitsesse panustada soovijaid liituma Kaitseliiduga, sh nii Naiskodukaitse kui noorkotkastega,“ märkis kaitseminister Hanno Pevkur.

Märksõnad
Tagasi üles