T, 6.12.2022

SEB: esimesel poolaastal kasvas keskmine väikelaenu summa ligi viiendiku võrra

Järva Teataja
SEB: esimesel poolaastal kasvas keskmine väikelaenu summa ligi viiendiku võrra
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Hoiupõrsas.
Hoiupõrsas. Foto: Arvo Meeks

SEB statistika näitab, et mullu esimese poolaastaga võrreldes kasvas selle aasta alguses keskmine väikelaenu summa ligi 20% võrra, ulatudes peaaegu 5 500 euroni. Kokku kasvas tänavu aasta esimeses pooles väljastatud väikelaenude maht ligi 25% ja uusi lepinguid sõlmiti ligi 6% rohkem kui eelmisel aastal samal ajal.

„Väikelaenu võetakse eelkõige oma elamustingimuste parandamiseks - kodu remondiks ning kodutehnika ja sisustuse uuendamiseks ehk väikelaenu taotlemine on klientide jaoks jätkuvalt läbimõeldud ja kaalutletud otsus. Üldise hinnatõusu ja eriti ehitushindade kallinemise tõttu on laenuvõtjad pidanud samade toodete ostmiseks tegema suuremaid kulutusi, mistõttu on väikelaenu keskmine summa aasta jooksul suurenenud ligikaudu 20% võrra. Selleks, et suuremad laenusummad oleksid igakuiselt jõukohasemad tasuda, võetakse laenu ka pikemaks perioodiks. Keskmine väikelaenu tähtaeg on pikenenud ligi kolmelt aastalt peaaegu neljale,“ ütles SEB erakliendi segmendi müügijuht Evelin Koplimäe.

Balti riikide võrdluses oli keskmine väikelaenu summa esimesel poolaastal kõige suurem Leedus ulatudes ligi 6 300 euroni. Järgnesid Läti 5 700 euroga ja Eesti 5 500 euroga. Kõigis kolmes riigis sõlmiti leping keskmiselt peaaegu neljaks aastaks. Laenutaotleja oli nii Eestis kui ka lõunanaabrite juures keskmiselt peaaegu 40-aastane või mõned aastad vanem ning väikelaenu võtsid pisut enam mehed kui naised.

Märksõnad
Tagasi üles