T, 6.12.2022

Kuulitõukaja võistleb Kolumbias

Järva Teataja
Kuulitõukaja võistleb Kolumbias
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Andri Matrov.
Andri Matrov. Foto: Marko Mumm / EKJL

Sel nädalal, täpsemalt laupäevani toimuvad Calis, Kolumbias U20 vanuseklassi maailmameistrivõistlused. Eesti koondist esindab kümme sportlast.

Äsja täiskasvanute MMil seitsmenda koha saavutanud kõrgushüppaja Karmen Bruusi võib U20 MMil pidada kindlasti üheks favoriidiks. Oregonis viis Karmen oma isikliku rekordi 1.96-ni ning selle tulemusega jagab ta U20 maailma hooaja edetabelis esimest kohta. Teise Eesti kõrgushüppajana teeb kaasa möödunud aastal U20 EMil pronksi võitnud Elisabeth Pihela, kelle isiklik rekord on 1.88. Selle tulemusega jagab ta U20 maailma hooaja edetabelis kõrget neljandat kohta.

Naiste 100 m tõkkejooksus on stardis eelmisel aastal U20 MMil hõbemedali võitnud Anna Maria Millend. Tema isiklik rekord 13.44, mis on ühtlasi U20 Eesti rekord, pärinebki eelmisel aastal Nairobis, Keenias toimunud tiitlivõistlustelt.

Naiste seitsmevõistluses on stardis Liisa-Maria Lusti, kes maikuus püstitas uue U20 Eesti rekordi 5836 punktiga.

Anna Panenko teeb kaasa kaugus- ja kolmikhüppes ning Juliana Demeštšenko on stardis 400 m tõkkejooksus.

Noormeestest esindab koondist eelmisel suvel U20 EMil pronksi võitnud kolmikhüppaja Viktor Morozov, kes on sel suvel oma isiklikuks rekordiks hüpanud 15.87.

Kümnevõistluses teeb kaasa Andreas Hantson, 800 m jooksus tuleb starti Uku Renek Kronbergs ning kuulitõukes teeb kaasa Koeru lähedalt pärit Andri Matrov.

Matrov on Järva Teatajale öelnud, et MM oligi tema selle aasta üheks eesmärgiks. „Mingit kohalist eesmärki ma endale ei seaks, veel vähem medalit, sest konkurents on ikka väga kõva. Peamiseks sooviks on jõuda lõppvõistlusele,” märkis ta. „18.70ga oleksin Top20s, kuid ise tunnen, et mul on veel ikka varu sees. U20 klassis tahaksin vähemalt 19 meetrit täis tõugata.”

„Kokkuvõttes tunnen, et vorm hea ja tunne sees tugev,” kinnitas ta suve alguses. „Normatiiv on tehtud, nüüd saab hakata tõsisemalt jõusaaliga pihta ja vormi ajastamine jääb augustiks.”

Matrov pakkus, et tema U20 vanuseklassi tippaasta ootab veel ees. „2023. aastal on Rumeenias U20 EM ja sinna lähen juba medalimõtetega,” ütles. ta. (JT)

Märksõnad
Tagasi üles