Eesti koondisele tuli Balti meistrivõistlustelt teine koht

Järvalased kergejõustiku Eesti meistrivõistlustel. Marielle Kleemeier.
Järvalased kergejõustiku Eesti meistrivõistlustel. Marielle Kleemeier. Foto: Marko Mumm/EKJL

Teise koha saavutas Eesti kergejõustikukoondis nädalavahetusel olnud Valmieras Balti võistkondlikel meistrivõistlustel. Teiste seas krooniti Balti meistriteks Grit Šadeiko (100 m tõkkejooks) ja Marielle Kleemeier (400 m tõkkejooks ja naiste teatejooks).

Kahe päeva jooksul selgusid Balti meistrid 18 erineval individuaalalal ning kahel teatejooksualal.

Võistkondlikus arvestuses pidi Eesti koondis kahe punktiga tunnistama Leedu paremust. Leedu tuli võitjaks 280 punktiga, Eesti sai teise koha 278 punktiga ning kolmas oli Läti 239 punktiga.

Võistluste käigus sündis ka üks uus Eesti rekord – Jekaterina Mirotvortseva püstitas 5000 m käimises uue Eesti rekordi ajaga 21:43.45. Selle tulemusega tuli Mirotvortseva Balti meistriks ning uuendas enda nimele kuulunud rekordit rohkem kui 10 sekundiga. Eelmine rekord (21:54.86) oli püstitatud kolm nädalat tagasi Rakveres.