Türi lasteaed saab kauaoodatud tasandusrühma

Järva Teataja
Copy
Türi Kevade kool.
Türi Kevade kool. Foto: Türi vallavalitus

Tänavu 1. septembrist avaneb Kevade kooli ruumides Türi lasteaia tasandusrühm.

Türi vallavanem Ele Ennu sõnul on tasandusrühma avamine märgilise tähtsusega ja võiks öelda, et tegemist ühe unistuse täitumisega erivajadusega laste alghariduse parandamisel.

"Järvamaal on selline rühm olemas vaid Paides ja seda ka alates eelmisest aastast. Iga laps vajab arendamist tema enda võimetest lähtuvalt. Alati raamidesse sobitamine ei toimi. Vajame head kasvukeskkonda, mis annaks erivajadusega lapsele võimaluse igakülgseks toetuseks."

"Ettevalmistused rühma avamiseks algasid juba kevadel, kui asusime läbi rääkima lasteaiaga töö alustamiseks ja ruumide leidmiseks. Õigeaegse sekkumise ja spetsiifilise abiga võivad paljud lapsed jõuda oma arengus järele ja õppida hiljem ka tavakoolis," lisas Enn.

Vallavanema ütlust mööda on kohalikud lapsevanemad rühma loomisest juba teadlikud ja tasandusrümale on selge vajadus ja nõudlus kohalikus kogukonnas kindlasti olemas.

Vallavalitsuse istung toetas tasandusrühma loomist ja eraldas rühma moodustamiseks ja vajaliku inventari soetamiseks reservfondist lisaraha. Vallavalitsuse liikmete sõnul oli rahaeralduse aluseks kindlasti ka Türi Lasteaia direktori koostatud põhjalik taotlus.

Tagasi üles