T, 6.12.2022

Vargamäe muuseum üllatab laupäeval oivaliste roogade ja põneva kuraatoritunniga

Järva Teataja
Vargamäe muuseum üllatab laupäeval oivaliste roogade ja põneva kuraatoritunniga
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Foto: Vargamäe muuseum

Veel ühel selle suve laupäeval avaneb Vargamäe muuseumi külastajatel võimalus tellida kohapeale oivaliste roogadega piknikukorv, mille valmistab Emmeliine Toidutuba. Pikniku päeval saab osaleda põneval kuraatoritunnil, kus kuraator Siiri Kvell kõneleb toidust Tammsaare loomingus ja sünnikodus. Kuraatoritund ja piknikulaupäev toimub veel 6. augustil kell 13.

Külaskäiku rikastatakse põnevate toiduteemaliste faktidega. „Külastaja saab näiteks teada, mida tarvitas kirjaniku isa Peeter Hansen (romaanis „Tõde ja õigus“ Andres) hommikuti enne sööki. See pidi tagama hea söögiisu,“ sõnab kuraator Siiri Kvell. „Lisaks räägime piknikukorvi sisust. Miks seal on napoleonikook ja teised toidud. Huvitav lugu on seotud ka kanadega. Räägime, miks ei peetud Tammsaare sünnikodus kanu,“ ütleb Kvell.

Foto: Vargamäe muuseum

Kuna muuseumis puudub kohvik, siis on tegemist ideaalse võimalusega külastada muuseumit, nautida võrratut looduskeskkonda ja maitsta oivalisi roogasid. „Lisaks piknikulaupäevale pakume gruppidele võimalust tellida programmi „Kirjanduslik pidusöök Vargamäe maiuspaladega“. Programm sisaldab pidusööki, kuraatorituuri ning pidusöögi vahepalana toiduteemalisi küsimusi ja mänge.“

A.H. Tammsaare Muuseum Vargamäel tutvustab 19. sajandi lõpu ja 20. sajandi alguse taluelu ning A.H. Tammsaare kultuuri- ja kirjanduspärandit, sealhulgas „Tõe ja õiguse“ lugu. Muuseumis toimuvad mitmesugused sündmused: seminarid, koolitunnid, perepäevad, teatrietendused, näituste avamised, matkad. Vargamäel on tõelus ja väljamõeldis jäädavalt läbipõimunud.

Märksõnad
Tagasi üles