T, 6.12.2022

EUROTEEKOND ⟩ Võidu korral on Paide linnameeskonna järgmiseks vastaseks Soome või Šveitsi klubi

Klubi ajaloo tähtsaimad mängud!
Järva Teataja
Võidu korral on Paide linnameeskonna järgmiseks vastaseks Soome või Šveitsi klubi
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Linnameeskond ootab arvukalt fänne tribüünidele toetama.
Linnameeskond ootab arvukalt fänne tribüünidele toetama. Foto: Liisi Troska/eesti Jalgpalli Liit

Paide Linnameeskond jätkab neljapäeval, 4. juulil ainsa Eesti klubina eurohooaega. UEFA Konverentsiliiga kolmanda eelringi avakohtumises minnakse A. Le Coq Arenal vastamisi Brüsseli Anderlechtiga.

Anderlechti võõrustatakse esmalt neljapäeval kell 19.45 (otsepilt ETV2). Paari teine kohtumine toimub nädal aega hiljem, 11. augustil kell 21.00 Brüsselis (otsepilt Soccernet TV).

Anderlechti näol on tegu Belgia kõrgliiga mulluse hooaja pronksimeeskonnaga, kes on 34-kordne Belgia meister, 9-kordne karikavõitja ning ka korra on võidetud UEFA karikasari, mida tuntakse tänasel päeval Euroopa liigana.

Mängu kohtunikebrigaad tuleb Iisraelist: peakohtunik on David Fuxman, teda assisteerivad äärtel Matityahu Yakobov ja Omer Barbiro ning neljanda kohtunikuna on ametis Aviad Yahav-Hai Shiloach.

Juhul kui Paide suudab kahe mängu kokkuvõttes Belgia klubi alistada, kohtutakse play-off ringis Kuopio Palloseura (Soome) ja Berni Young Boys (Šveits) paari võitjaga. Käimasoleva eurohooaja jooksul on Paide suutnud kahes esimeses Konverentsiliiga eelringis penaltitega seljatada Gruusia kõrgliiga mulluse hõbemedalisti Tbilisi Dinamo ja Ararat-Armenia.

Lisaks Paidele on eurosarjades võistlustules ka mitmed välisklubides mängivad eestlased. Loosi tahtel on potentsiaalselt ees ootamas ka eestlaste omavaheline duell. Juhul kui Joonas Tamme koduklubi FCSB (Rumeenia) suudab alistada Tšehhi klubi Dunajska Streda ning Frank Liivaku tööandja Sligo Rovers (Iirimaa) on üle Stavangeri Vikingurist (Norra), kohtuvad meeskonnad omavahel.

Karol Metsa koduklubi Zürich (Šveits) ja Vlasi Sinjavski tööandja Slovacko (Tšehhi) on võistlustules Euroopa liiga kolmandas eelringis. Juhul, kui seal tuleb kahe mängu kokkuvõttes tunnistada kaotust, on Zürichi vastaseks Konverentsiliiga play-offis RFS (Läti) või Hibernians (Malta). Slovacko kohtub kaotuse korral Stocholmi AIK-i (Rootsi) või Shkendiaga (Põhja-Makdoonia).

Märksõnad
Tagasi üles