Ta rõhutas, et tegu oli pilootprojektiga, mille õnnestumise korral on lootust, et laagrid hakkavad toimuma ka edaspidi. «Tõsiselt suhtusime ka laste tagasisidesse, et saada teada, mis neile meeldis ja mis mitte ning mida tuleks nende meelest teisiti teha,» selgitas ta.
Tänavune laager kestis neli päeva. Esimene oli Paide päev, kus lapsed külastasid Wittensteini tegevusmuuseumit, osalesid töötoas ning tutvusid Vallitorniga. Barborak rääkis, et eriti elevile ajas lapsed Eesti toitude maitsmine. «Nad sõid kaalikat, karaskit, soolapekki, soolaube ja muid vanaaja roogasid. Selgus, et kõige vähem maitses neile karask, kõik muu oli nende meelest söödav,» lausus ta.
Teise laagripäeva veetsid nad Tartus, kus uudistasid Vanemuise teatri tagatubasid. Nad said piiluda kostüümilattu ja rekvisiitorite tuppa, kuulata sümfooniaorkestri proovi ning harjutada, kuidas näidelda suitsetamist, konjaki joomist ja haavata saamist. «Lõuna ajal sõime pitsat Tartu ülikooli raamatukogu juures ja rääkisime sellest, kui head haridust Eestist saab,» märkis Barborak. «Panime neile südamele, et Eestisse õppima tulla oleks auasi.»
Sealt edasi osalesid laagrilised tänavakunsti töötoas, mis üllatas noori. Barboraki selgitust mööda on tänavakunst ehk grafiti New Yorgis keelatud ja värvi pihustamine selleks mitte mõeldud kohtadesse karistatav. Sellele vaatamata on tänavakunst Ameerikas laialt levinud ja popp. «Nüüd said noored proovida, kuidas seintele tegelikult joonistatakse ning milliseid tehnikaid kasutatakse,» sõnas ta. Hiljem jalutasid nad koos mööda Emajõe kallast ning tegid tähelepanekuid nähtud tänavakunsti ilmingute kohta.