Sagenenud on vargused ja sissemurdmised eluhoonetesse

Järva Teataja
Copy
Foto: Corbis / Scanpix

​Viimasel ajal on Pirital sagenenud eluhoonetesse sissemurdmised ja vargused. Lõhutud akende ja uste kaudu sisenedes on majadest varastatud nii ehteid, jalgrattaid, tõukerattaid kui ka muid väärtuslikke esemeid.

“Menetluste käigus on kahtlustatavate ring hakanud välja joonistuma, kuid jätkame aktiivset uurimistööd, töötame läbi turvakaamerate salvestisi ja kogume tunnistajate ütlusi, et vargad esimesel võimalusel kinni pidada,” selgitas Põhja prefektuuri raskete kuritegude talituse juht Vjatšeslav Milenin.

“Praeguste juhtumite põhjal pole põhjust arvata, et vargad oleksid inimestele füüsiliselt ohtlikud,” märkis Milenin. Siiski sõnas ta, et pikanäpumeestele peale sattudes ei tasu riskida, hakates ise neid kinni pidama, vaid esimesel võimalusel tuleks teavitada juhtunust politseid.

Varguste ennetamiseks tuletab Milenin meelde, et kui koduomanik unustab uksed lukustada, aknad lahti või isegi õhutusasendisse, on varaste jaoks pool tööd juba tehtud. Samuti ahvatleb vargaid kõik väärtuslik, mis on jäetud nähtavale vedelema, näiteks terrassile või aknalauale.

"Hiljuti leidis aset juhtum, kui pikanäpumees üritas keset ööd korterelamus lahti muukida tuulutusasendisse jäetud akent. Õnneks ärkas korteriomanik ragistamise peale üles ja kurjategija ehmus ning jooksis minema. Samas on selge, et selline ehmatus ei takista teda tungimast mõnesse teise elamusse,“ ütles G4Si kommunikatsioonijuht Maxim Tuul.

Milenin tuletas meelde, et kuna varastele meeldib tegutseda varjatult, tasub kasutusele võtta kõik abinõud, mis pikanäpumehi eemale peletavad – lukud, valgustus, signalisatsioon ja kaamerad. “Kui piirkonnas elab teisi usaldusväärseid inimesi ja on aktiivne kogukond, liituge naabrivalve programmiga,” soovitas ta.

“Lisaks elamutele on viimasel ajal palju sissemurdmisi ka äriobjektidele. Seega soovitame kõikidel olla ettevaatlikud,” lisas Tuul.

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles