Kettagolfimängijad lõpetasid sarjaga

Järva Teataja
Copy
Discgolfi väljaku avamine.
Discgolfi väljaku avamine. Foto: Marko Saarm / Sakala

Eelmisel nädalal toimus Metsajõe discgolfi pargis Järvamaa discgolfi seeriavõistluse seitsmes ja viimane osavõistlus.

Sarja korraldaja Liisa Gritšenko andis teada, et seitsmendal etapil osales 70 sportlast, kes mängisid neljas võistlusklassis.

Päeva parima tulemuse tegi sel korral Jüri Karus, kes lõpetas tulemusega -3. Teine koht kuulus lõpusirgel konkurentidest möödunud Jaanus Jõeveerile (-2). Kolas koht läks jagamisele tulemusega -1 Raido Kanguri ja Heiki Siidri vahel. Mehed tegid kiire ümbermängimise esimesel rajal ja kolmas koht kuulus auga Heiki Siidrile.

Võistlusklassis 860-909 oli parim Reimo Kool (-1), teine koht kuulus Jaan Kirsipuule (+3) ja sama tulemusega pidi sel korral kolmanda kohaga leppima Lauri Siilak (+3).

Võistlusklass 800-859 tunnistati parimaks Mihail Puškin (+3), teine oli Madis Veetamm (+6) ja sama tulemusega kolmas oli Taivo Unt (+6).

Reitinguga kuni 799 suutis parima mängu teha Rasmus Martens (+9), teine oli Oleksandr Prutas (+12) ja kolmas Samuel Vilipõld (+14).

Kevadest suve lõpuni väldanud Järvamaa discgolfi seeriavõistlus on nüüd selleks korraks saanud läbi.

Liisa Gritšenko selgitas, et võistluse etapis toimusid üle Järvamaa erinevates discgolfi parkides - Metsajõel, Koerus, Väätsal, Järva-Jaanis, Türil, Aravetel ja Paides. „Kokku osales 134 harrastajat ja osaluskordi kogunes 482,” täpsustas ta.

Võistlejad jaotati esimesel etapil reitingu alusel nelja võistlusklassi, kus nad võistlesid sarja lõpuni. Igal etapil premeeriti vanuseklasside kolme parimat alale omase võistluskettaga, jagati CTP-auhindu ja loosiauhindu. Seeriavõistluse käigus viskasid neli mängijat ketta ühe viskega korvi ja neid premeeriti erilise kristallmedaliga, mis jääb meenutama visatud korvi. Seda suutsid teha vaid Piret Punapart, Jüri Karus, Andes Matrov ja Kerdo Lepasepp.

Üldarvestuse paremik selgus alles viimasel etapil Metsajõel, kus arvesse seitsmest etapist läks viis paremat tulemust:

Reitinguga 910+ võttis kindla võidu Raido Kangur 470p, kes oli kahel etapil esimene ja kolmel etapil teine. Teine koht kuulus Jüri Karusele 448p ja kolmas oli Heiki Siider 438p.

Reitinguga 860-909 oli kõige rohkem võistlejaid ja kuni lõpuni oli väga tihe konkurents. Võitjaks osutus 439 punktiga Janel Palm 439p, teine koht kuulus Andes Matrovile 431p ja kolmanda kohaga pidi leppima Jaan Kirsipuu 428p.

Reitinguga 800-859 tunnistati parimaks Mihail Puškin, kes võttis neli etapivõitu ja lõpetas 480p. Teine koht kuulus Raido Verkmannile 454 punktiga ja kolmanda koha võitis väga stabiilse mänguga Madis Veetamm 419p.

Reitinguga kuni 799 jäid võrdsete punktidega esimest ja teist kohta jagama Samuel Vilipõld ja Rasmus Martens 474p. Mõlemal mehel oli kolm etapivõitu ja korra olid mõlemad olnud ka teised, kuid Vilipõld oli saanud ka kas kolmandat kohta, mis tähendas, et tema oli selle võistlusklassi võitja ja Martens pidi leppima teise kohaga. Kolmanda koha sai 448 punktiga Oleksandr Prutas.

Peale võistlust loositi välja lisaauhindu ja priipääsmeid uue hooaja võistlusele. Puhkusepakette saavad valima minna Joosep Saamann ja Brita Kiik ning uuel hooajal saavad ilma osalustasuta võistelda seeriavõistlusel Kersti Uudeküll ja Piret Punapart. (JT)

 

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles