Väikestel karikavõistlustel on selgunud kõik poolfinalistid

Paide linnameeskond III (sinises) alistas viimases teise liiga mängus FC Kuressaare U21 1:0 ja on endiselt turniiritabelis esimene. Teisisõnu on meeskond aastaid olnud Eesti amatöörjalgpalli tipus. Foto: Anne Põder

Jalgpalli väikesed karikavõistlused on jõudmas lõpusirgele, kui eelmise nädala kolmapäeva õhtul toimunud kohtumises selgus viimane poolfinalist.

Viimati kindlustas koha nelja parema seas II liiga klubi Maardu Linnameeskond, kui penaltiseerias alistati samal liigatasemel mängiv Paide Linnameeskond III. Kohtumist asus juhtima võõrsil mänginud Paide, kui 16. minutil avas nende poolt skoori Jüri Jevdokimov. Külaliste edu püsis pikalt, kuid 80. minutil tõi Vadim Aksjonovi tabamus Maardu tagasi mängu ning normaalaeg lõppeski 1:1 viigiga. Vastavalt juhendile järgnes kohe penaltiseeria ning seal näitas kindlamat jalga Maardu Linnameeskond võttes 4:3 võidu.

Poolfinaalis ootab Maardut ees kohtumine liigakaaslase Rakvere JK Tarvasega, kes veerandfinaalis oli 5:0 tulemusega üle III liiga klubist Raasiku FC Jokerist. II liiga põhja/ida piirkonnas hoiab Tarvas 36 punktiga esikohta, kui seni pole meeskond kaotust tunnistama pidanud. Maardu paikneb 30 punktiga kolmandal tabelireal.

Teises poolfinaalis lähevad vastamisi Tallinna SC ReUnited (III liiga) ja Tallinna FC Flora U19 (II liiga). ReUnited teenis veerandfinaalis 5:0 võidu tiitlikaitsja Tallinna FC Zapoosi üle ning Flora U19 alistas tänu penaltiseeriale 6:5 Tallinna AS Cosmos FC.

Poolfinaalide mängupäevaks on märgitud 17. august, kuid lõplikud toimumisajad selguvad võistkondade kokkuleppel.

Väikeste karikavõistluste finaal toimub 3. septembril A. Le Coq Arenal.

Tipneri karikavõistlustel tuleb Paide linnameeskond III 1/32 voorus kolmapäeval kl 19 kodustaadinol mängida Jõhvi FC Phoenix meeskonnaga. Samuti on seal veel konkurentsis Paide linnameeskond, keda ootab 19. oktoobril võõrsil ees FC Nõmme United. (JT)