T, 3.10.2023

Valge-toonekured pääsesid napilt surmasuust

Anne Põder
, ajakirjanik
Facebook
Comments
Türi komando päästjad aitasid kahte sõnnikusse kinni jäänud valge-toonekurge ning pesid nad päästmise järel ka kenasti puhtaks.
Türi komando päästjad aitasid kahte sõnnikusse kinni jäänud valge-toonekurge ning pesid nad päästmise järel ka kenasti puhtaks. Foto: Türi päästekomando

Valge-toonekured on sel aastal Järvamaal, eriti Türi vallas, olnud kõrgendatud tähelepanu all. 1. mail aset leidnud tapatöö oli sedavõrd võigas, et keegi ei söanda hätta sattunud linde tähelepanuta jätta. Nii teatati kohe ka kahest valge-toonekurest, kes olid Väljaotsa külas sõnnikuhoidla reservuaari jalgupidi kinni jäänud. Neile tõttasid appi Türi päästekomando töötajad.

Türi päästekomando vahetusevanem Raimo Verkmann ütles, et juhtunust teatas häirekeskusele hoidlast sõnnikut välja vedanud traktorist. "Kuna praegu on just põldudele sõnnikuveo aeg, siis tõenäoliselt ei olnud linnud seal abitus olekus sugugi kaua. Neid märgati üsna kiirelt," lausus ta.

Verkmann märkis, et linnud olid jalgupidi sõnnikusse kinni jäänud ja suled tiibadega rapsides lägaseks teinud. "Omal jõul nad sealt välja poleks enam saanud," sõnas ta. "Õnneks olid linnud servale võrdlemisi lähedal ja nii ei pidanud me otseselt reservuaari sisse ronima, vaid saime nööri mööda alla laskudes nad kätte."

Facebook
Comments

Märksõnad

Tagasi üles