R, 30.09.2022

Järvamaa ja Saaremaa vaheline maavõistlus toob väljakule ka koondise kogemust

Järva Teataja
Järvamaa ja Saaremaa vaheline maavõistlus toob väljakule ka koondise kogemust
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Arto Saar
Arto Saar Foto: Dmitri Kotjuh

Kaheaastaselt pausilt naasnud traditsioonilised Eesti maavõistlused jätkuvad sel reedel, 12. augustil, kui Paide linnastaadionil lähevad vastamisi Järvamaa ja Saaremaa võistkonnad.

Võõrustaja Järvamaa koosseisust leiab kohalikul jalgpallimaastikul väga tuntud nime, kui maakonna eest jookseb väljakule Eesti meeste koondises 22 mängu ja ühe värava kirja saanud Tarmo Neemelo. Premium liiga kogemust on Neemelol hulganisti, kui aastate jooksul kogunes ründajale 450 mängu ja 196 väravat. Kõrgliigas on märk maas ka Markus Mats Lellsaarel, kes aastaid tagasi on kirja saanud kaks mängu Paide Linnameeskonna ridades. Järvamaa võistkonna põhituumiku moodustavad III liigas Türi Ganvix JK mängijad.

Saaremaa paneb samuti vastu Premium liiga karastusega mängumehi, kui võistkonda esindavad Karmo Paju (Premium liigas 49 mängu/3 väravat), Mario Pruul (41/0) ja Reivo Vinter (21/0), kes viimati jooksid FC Kuressaare eest väljakule 2019. aastal. Meeste koondises on kolm mängu kirja saanud Andre Anis, kellel on kõrgliigas ette näidata 136 mängu ja 9 väravat. Lisaks temale on kõrgliigas väljakul käinud ka Priit Reiska (78/5), Andrus Koplimäe (63/5), Aivo Laul (44/0), Reio Alt (22/1) ja Kristjan Leedo (9/0).

Kohtumine peetakse Paide linnastaadionil. Väravad avatakse kell 17 ja mängu avavile kõlab kell 18.

Kohtumise õigusemõistjateks on Timo Teniste, Jaanus Allas ja William Vaask.

Järvamaa koondise esialgne koosseis:

Marti Ilves (Türi Ganvix JK)

Allar Toom (Maarjamäe FC Vigri)

Kristo Kiik (Türi Ganvix JK)

Arto Saar (FC Järva-Jaani)

Rauno Kald (Türi Ganvix JK)

Mats-Markus Lellsaar

Tarmo Neemelo (Tallinna FC Zenit)

Roman Žarovški (Türi Ganvix JK)

Siim Imsi (Türi Ganvix JK)

Tauri Imsi (Türi Ganvix JK)

Kevin Kärp (Paide Linnameeskond U21)

Marcus Pajumaa (Paide Linnameeskond U21)

Treener: Rauno Kald

Traditsioonilisi Eesti maavõistluseid korraldab Eesti Jalgpalli Liit alates 2012. aastast. Turniiri süsteem näeb ette, et 15 maakonna ja pealinn Tallinna esindused kohtuvad omavahel kahel korral ning seni on peetud kaheksa vooru. Kõikide peetud kohtumiste tulemustega saab lähemalt tutvuda SIIT.

Järvamaa koondist toetasid uute vormidega Järvamaa Omavalitsuste Liit.

Märksõnad
Tagasi üles