R, 30.09.2022

Siinsamas küpsenud virsikud nõretavad mahlast

Anne Põder
, ajakirjanik
Siinsamas küpsenud virsikud nõretavad mahlast
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Oma koduaiast puu otsast nopitud virsikuid on Marju Vürsti ja Aimar Asteni meelest uhke külalistele pakkuda.
Oma koduaiast puu otsast nopitud virsikuid on Marju Vürsti ja Aimar Asteni meelest uhke külalistele pakkuda. Foto: Anne Põder

Kui Türi vallas Kirnas elav Marju Vürst postitas Facebooki pildi virsikupuust, mis kubises küpsetest viljadest, arvasid paljud tema tuttavad, et ta on kusagil soojamaareisil ja üritab sõpru kadedaks teha. Seda, et Eesti heitlike suveilmadega võiksid eksootilised puuviljad koduaias sedavõrd küpseks saada, tõrkus mõistus lihtsalt uskumast.

ViljanAusalt öeldes, kui poleks oma silmaga näinud ja maitsnud, ei usuks tõesti. Uurinud Marjult, millises troopilises vööndis ta elab, selgus, et siinsamas Paide ja Türi vahel Kirnas, väeka mõisapargi kõrval. Puu, mille vilju ta eksponeeris, pärineb, nagu siinkandis kombeks, nelja aasta taguselt Türi lillelaadalt.

Uskmatu, nagu ma olen, keeldusin lopsakate viljade kasvu Kirna müstika arvele panemast. Nähes, millise hoole ja armastusega Marju Vürst ja Aimar Asten oma koduaias mitmesuguseid vilju ja taimi kasvatavad, ei jäänud mul kahtluse raasugi, et just see on punapõsksete virsikute küpseks saamise saladus.

Märksõnad
Tagasi üles