R, 30.09.2022

Mälestusmärgi juures sai taas teoks suur maalritöö

Järva Teataja
Mälestusmärgi juures sai taas teoks suur maalritöö
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Foto: Lugeja foto

Sellal kui Narvas käivad vaidlused selle üle, kes ja millal peaks teisaldama linnapiiril seisva punatanki monumendi, käib Türil omamoodi võitlus selle üle, milline värv sobib paremini ehtima kesklinna kalmistul asuvat Nõukogude võitlejatele pühendatud mälestusmärki. Kord juba ööpimeduse varjus mälestusmärgi sini-kollaseks võõbanud anonüümne maaler pole jätnud jonni ning värvis salaja vahepeal iluravi saanud mälestusmärgi taas Ukraina lipu värvidesse.

Juuni alguses kirjutas Järva Teataja, et Türi kesklinna vana kalmistu nurgas asuva mälestussamba, mis on püstitatud teises maailmasõjas võidelnud ja hukkunud kümne Nõukogude armee sõduri auks, oli kellegi käsi aerosoolvärvidega Ukraina lipu värvidesse võõbanud. Sini-kollane oli ausamba see külg, mis jääb mööda Lembitu tänavat liikujatele silma.

Mõned nädalad hiljem sai mälestusmärk peale veel ühe värvikihi, sedapuhku helehalli. Värvitööd aga ei tehtud pahatahtlikul eesmärgil. OÜ Türi Haldus juhataja Elari Hiis selgitas Järva Teatajale, et kui Halduse töötajad oleks üritanud mälestusmärki puhastama hakata survepesuri või mõne muu vahendiga, olnuks tulemuseks hulk lahti pudenenud katteplaate ja sisuliselt oleks pidanud mälestusmärki hakanud uuesti üles ehitama. „Need plaadid pärinevad kaheksakümnendatest aastatest ja seisavad seal veel vaid ausõna peal,” märkis Hiis.

Märksõnad
Tagasi üles