E, 6.02.2023

Eesti Teadusagentuur kutsub osalema üliõpilaste teadustööde konkursil

Järva Teataja
Eesti Teadusagentuur kutsub osalema üliõpilaste teadustööde konkursil
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Raha.
Raha. Foto: Urmas Luik/Parnu Postimees

Eesti Teadusagentuur (ETAG) ootab kandideerima üliõpilaste teadustööde riiklikule konkursile. Konkursi preemiafond on sel aastal 98 677,79 eurot.

Töid hinnatakse kolmes kategoorias: rakenduskõrgharidus ja bakalaureuseõpe, magistriõpe ja doktoriõpe.

Igal tasemel antakse välja kolm riiklikku preemiat. Lisaks ootavad osalejaid eripreemiad Eesti Teaduste Akadeemia presidendilt ja riigiõiguse sihtkapitalilt, välisministeeriumilt, sotsiaalministeeriumilt, Riigikogu kantseleilt, muinsuskaitseametilt, Kapten Uno Lauri Merekultuuri Sihtasutuselt ning Pere Sihtkapitalilt. Esmakordselt annavad sel aastal preemiaid ka rahandusministeerium, siseministeerium ja justiitsministeerium.

Osalema oodatakse kõiki üliõpilasi, kes tunnevad, et nende uurimistöös võib olla potentsiaali preemiaks. Töid oodatakse loodusteaduste, tehnika ja tehnoloogia, arsti- ja terviseteaduste, põllumajanduse ja veterinaaria, sotsiaalteaduste ning humanitaarteaduste ja kunstide valdkonnast.

Üliõpilaste poolt esitatud töid hindab konkursikomisjon, mille esimees on Tallinna Ülikooli inimgeograafia professor Hannes Palang: “Ootame sädeme ja südamega tehtud töid, mis on teaduslikult tugevad, mis avavad uusi suundi või ideid või siis pakuvad mingile olemasolevale probleemile hea lahenduse.”

Täpsemalt on preemiad ja jagamisele minevad summad toodud välja konkursi kodulehel: Üliõpilaste teadustööde riiklik konkurss - Eesti Teadusagentuur (etag.ee)

Kandideerimise lõpptähtaeg on 15. september.

Üliõpilaste teadustööde riiklik konkurss toimub juba 21. korda, seda korraldavad ETAG ning haridus- ja teadusministeerium.

Märksõnad
Tagasi üles