N, 29.09.2022

Asutati erakond Parempoolsed

Järva Teataja
Asutati erakond Parempoolsed
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Lavly Perling.
Lavly Perling. Foto: Madis Veltman

Täna asutatud Parempoolsete erakond valis üldkogul enda esimeheks Lavly Perlingu. Parempoolsed valisid ka juhatuse, kinnitasid üldkogul omamaailmavaate alused ning ütlesid välja seisukohad Eesti poliitika sõlmküsimustes.

Erakonna esimehe Lavly Perlingu sõnul on uue erakonna fookuses majanduskasv ning Eesti inimeste varalise jõukuse kasv. Seda soovitakse Perlingu sõnul saavutada läbi parempoolse majanduspoliitika, pakkudes alternatiivi toetuste ja raha lauskülvamisele.

"Ümberjagamise asemel tuleb teha ära reformid haridus- ja tervishoiusüsteemis ning tuua mõlemasse valdkonda rohkem konkurentsi ja erarahastust. Samuti ajakohastada maksusüsteemi ja langetada üldist maksukoormust ning kärpida riigisektorit, rakendades senisest rohkem e-riigi süsteeme," rääkis Perling.

Samuti tõi Perling välja, et parempoolsed seisavad vastutustundliku eelarvepoliitika eest, kus eelarvepuudujääke ei lapita laenurahaga.

„Riigisektori püsikulude kiire kasv ja kergekäeline suhtumine avaliku sektori võlakoormuse tõstmisesse ei ole jätkusuutlik,“ toonitas Perling.

Parempoolsed toetavad Euroopa riikide omavahelist suuremat majanduslikku ja poliitilist koostööd. "Euroopa Liidu tugevused on ühisturg, neli põhivabadust ning ühtne demokraatia ja õiguskorra standard. Samas peab liikmesriikidel olema võimalus säilitada oma eripära, administratiivne sekkumine igal elualal ainult lõhub Euroopa koostööd," ütles Perling.

Parempoolsete juhatusse osutusid valituks: Siim Kiisler, Kristjan Vanaselja, Tõnis Kons, Kati Kuusk, Indrek Luberg, Margit Leerimaa, Andres Kaarmann, Kadri Tillemann, Merle Raun, Henrik Aavik, Andero Laur, Karel Kuningas, Jaagup Ainsalu ja Ann Räämet.

Märksõnad
Tagasi üles