Kiputakse ütlema, et rästiku tunneb ära seljal oleva sikk-sakilise mustri järgi, ent tegelikkuses võivad nii rästik kui nastik värvitoonilt ja mustrilt isenditi erineda ja olla üksteisele küllaltki sarnased. Küll aga on nastikul alati kukla piirkonnas heledad kollakat tooni laigud. Kui maol laike ei ole, on tegemist rästikuga.
Maoga kohtumine on kindlasti ehmatav, ent kui aeda on kolinud nastik, soovitavad spetsialistid maoga lihtsalt harjuda. Nastik hävitab paljusid kahjureid ning on aiapidajale sama kasulik kui siil.
Kui aiapidaja on kindlaks teinud, et aia on koduks valinud rästik, tuleb leida maost vabanemiseks võimalikult ohutu viis. Rästiku mürk ei ole küll reeglina surmav, ent võib siiski olla ohtlik – eriti kui peres elavad väikesed lapsed, vanurid või koduloomad. Küll aga tasub teada, et rästik kardab inimest rohkem kui inimene teda ning madu hammustab vaid siis kui talle peale astuda või teda katsuma minna.
Olles kord aias rästikuga kokku puutunud, tuleb tõenäoliselt kohtumisi ette veelgi, kuna paikne rästik veedab terve elu liikudes ainult umbes saja meetri raadiuses. Vanarahvas räägib kõiksugu lõhnadest ja taimedest, mis pidavat rästikuid peletama, ent spetsialistide sõnul on selliste lugude näol tegemist müütidega. Kuna maod reageerivad vibratsioonile, võib olla kasu mutipeletajatest, aga ainus kindel viis rästikust vabaneda, on ta ohutult koduaiast eemale toimetada.