N, 8.12.2022

Abipakk Ukrainasse muutub tasuliseks

Anne Põder
, ajakirjanik
Abipakk Ukrainasse muutub tasuliseks
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Postipakk.
Postipakk. Foto: /AP

1. septembrist hakkab eraisikult eraisikule Ukrainasse saadetava humanitaarabi paki saatmine maksma 90 senti kilogrammi kohta. Siiani sai seda teha tasuta.

Omniva rahvusvaheliste paki- ja kirjateenuste juht Marita Mägi ütles, et alates märtsist on Omniva vahendusel Eesti eraisikud saatnud tasuta üle 70 000 kilogrammi humanitaarabi Ukrainasse. "Arvestades kasvavaid pakimahte, transpordikulusid ja pikenevat ajahorisonti on vajalik paki saatmise kulu hinnastada,“ selgitas ta.

Mägi märkis, et võrreldes tavapärase rahvusvahelise paki saatmise tasuga on tegemist tunduvalt soodsama hinnaga, et katta eelkõige transpordikulusid. "Ukraina suunal on üha keerulisem leida vedajat, kes võtaks vastutuse toimetada pakid sõjas olevasse riiki ja seetõttu on transpordikulud humanitaarabiteenusele kasvanud mitmeid kordi võrreldes teenuse osutamise algusajaga. Omniva panustab teenuse korraldamisse jätkuvalt tasuta,“ lausus ta.

Humanitaarabi paki saatmiseks tuleb pöörduda Omniva postkontorisse, et vormistada pakikaart ja tollivorm ning pakk kohapeal kokku pakendada. Saadetise maksimaalne kaal ning mõõtmed peavad vastama maksipaki tingimustele ehk pakk tohib kaaluda kuni 30 kilogrammi ja vastama ettenähtud mõõtmetele. Saata tohib vaid humanitaarabiks mõeldud tooteid, mis on välja toodud humanitaarabi postipaki saatmise tingimustes. Saata ei tohi kiiresti riknevaid toiduaineid, kergesti purunevaid asju, alkoholi, relvi ja muid eraisikule mittemõeldud tooteid.

Humanitaarabi postipaki saatmise tingimuste ja vormistamise kohta saab infot Omniva kodulehelt ja postkontoritest üle Eesti.

Märksõnad
Tagasi üles