Nende kooliõpilaste kõrval, keda Maxima ise otse palkab, on ettevõte juba mitu aastat teinud koostööd ka erinevate piirkondade õpilasmalevatega. Näiteks 2019. aastast teeb jaekett koostööd Tartu ja Viljandi malevatega, viimased paar aastat on ka Kuressaares poes õpilasmalevlased olnud. Korraga on ühes kaupluses tavaliselt 4-6 noort, malev kestab paar nädalat ning tööpäeva pikkus on kuus tundi.
15-aastane Liis Põder oli üks selline malevlane, kes töötas sel suvel nädal aega Viljandi Vaksali tänava Maxima kaupluses. Malevasse tahtis ta minna nii töökogemust saama kui ka raha teenima. Kuigi ta ise ei saanud otseselt valida, kuhu ta tööle läheb, oli neiu siiski väga õnnelik, kui sai teada, et saab töötada Maxima kaupluses, mitte põllul 30-kraadises kuumuses.
„Enamasti oli minu töö panna kaupa välja ning ühe korra sain sorteerida ka sama päeva säilivusajaga saia ja leiba,“ kirjeldab ta. Põder jäi õpilasmalevaga Maximas väga rahule, sest ta ei pidanud õues töötama ja töö polnud igav. „Alati leidus midagi teha,“ märgib neiu. Tema sõnul näitas talle nädal aega Maxima poes, mida see töö endast kujutab ja kindlasti soovitab ta järgmisel suvel ka teistel omaealistel seda proovida.
Viimase 15 aasta jooksul on Maximas suviti töötanud kokku umbes 3500 kooliõpilast. Iga-aastaselt on nende osakaal olnud kõige suurem Tallinnas ja Harjumaal, kui nad moodustavad 45-50% kõigist suvel Maximasse tööle võetud noortest. Sel suvel oli arvestatav hulk noori tööl ka Maxima Lõuna-Eesti ja Ida-Viru kauplustes.
Maxima on Baltikumi suurim jaekaubandusettevõte. Eestis annab ettevõte tööd ligi 3700 inimesele. Igapäevaselt teenindavad 83 Maxima kauplust keskmiselt 140 000 eestimaalast. Ettevõte tegutseb Eestis 2001. aastast, olles tänaseks üks suuremaid siinseid tööandjaid ja maksumaksjaid.