EOK projekt paneb Järvamaa koolide lapsed aktiivselt liikuma

Järva Teataja
Copy
Foto: EOK

Eesti Olümpiakomitee jätkab ka sel aastal projektiga „Sport Koolis“, mille raames saavad 25 Eesti kooli 1. ja 2. klassi õpilased septembrist võimaluse proovida kvalifitseeritud treenerite käe all erinevaid spordialasid. Järvamaalt osalevad projektis Türi ja Imavere põhikoolid.

Projekti eesmärk on suurendada laste liikumisaktiivsust ning toetada mitmekülgsete liikumisoskuste kujunemist. Sel aastal võtab projektist osa 1600 last ning ligi 100 kutsetunnistusega treenerit üle Eesti.

Projekti raames on koolipäeva lisaks kohustuslikele liikumisõpetuse tundidele integreeritud 2-4 treeningtundi. Tunnid viiakse läbi kohalike spordiklubide kvalifitseeritud treenerite juhendamisel, andes võimaluse hiljem treeningrühmaga liituda.

EOK koolitus- ja arendusjuht Piret Lauk tõi välja, et projekti pilootaasta sai laste, treenerite ning lapsevanemate poolt väga sooja tagasiside: „Juba on suurenenud treeningrühmadega liitumine, sest spordialaga tutvumine ei piirdu ühe proovitreeninguga. Õpetajad märkavad, et laste käitumine paranenud, sest nende energia on suunanud liikumisele. Rõõmu valmistas seegi, et projekti raames said mõned lapsed kogeda esmakordselt looduses liikumist ning sellega seotud hirme vähendada,” ütles Lauk.

Eesti Olümpiakomitee eesmärgiks on aastaks 2025 viia projekt iga Eestimaa kooli esimesse kooliastmesse.

Projekti eelarve on 320 000 €. Projekti on kaasatud maakonna spordiliidud ja kohalikud omavalitsused. Valitud koole kaasfinantseeritakse EOK poolt eeldusel, et kohalik omavalitsus panustab vähemalt 50% ulatuses.

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles