4. Milline on elanike kasu renoveeritud majast?
Kõige selgem kasu on küttearvete vähenemine 48% võrra. Vähem oluline ei ole ka see, et maja on nüüd turvalisem, kuna vahetatud on kõik elektrisüsteemid, paigaldatud on kaamerad ja ka sissesõidu teed ja parkimiskorraldus on korda tehtud. Lisaks on kindlasti positiivne, et kõik majas olevad kommunikatsioonid on töökorras, pole varem esinenud ummistusi, mis samuti vähendavad kulutusi remondile.
5. Mis on see mõte, mida võiks teistele korteriühistutele edasi anda?
Minu soovitus on teha kindlasti täisrenoveerimine, mitte hakata jupi kaupa parandama katki läinud asju. Maja amortiseerub järjest kiiremini ning nendele töödele ei tulegi lõppu. Lihtsam ja mugavam on teha korda kõik asjad korraga ja seejärel nautida korras kodus elamist.
Teiseks tuleks kindlasti selgitada kõikidele elanikele, mida tähendab kinnisvara väärtuse tõus. Kui elanike seas on ka vanemaid inimesi, kes sellest ei hooli või seda ei mõista, siis kaasata nende lapsi/lapselapsi, kes aitavad selgitada, kuidas kinnisvara väärtus kasvab, kui terve maja on korrastatud.
6. Millised on teie ühistu järgmised sammud?
Hetkel tegeleme majade haljastuse korrastamisega ning seejärel sihime kaunite kodude konkursil osalemist, et tuua see tiitel just Sindi linna.
Kui ühistu soovib omafinatseeringu osa katta pangalaenu abil, siis esimene samm positiivse otsuseni on kindlasti laenunõustamine, mille raames saab läbi arutada kõik finantseerimisega seotud nüansid ja mida saab teha ka video teel, ilma pangakontorisse kohale minemata. SEB renoveerimislaenu kohta saab rohke infot kodulehelt: Korterelamu renoveerimislaen | SEB