P, 5.02.2023

Tegevusmuuseum täitus väikeste kodu-uurijatega

Urmas Glase
Tegevusmuuseum täitus väikeste kodu-uurijatega
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Järvalastest märgiti konverentsil kiidukirjaga ära Tarbja kooli õpetaja Urve Salm (vasakult), noor kodu-uurija Joosep Talviste ning tema ema ja kaasjuhendaja Moonika Talviste.
Järvalastest märgiti konverentsil kiidukirjaga ära Tarbja kooli õpetaja Urve Salm (vasakult), noor kodu-uurija Joosep Talviste ning tema ema ja kaasjuhendaja Moonika Talviste. Foto: Dmitri Kotjuh

Eelmisel reedel Wittensteini tegevusmuuseumis peetud iga-aastasel väikeste kodu-uurijate konverentsil pälvis 15 tublima seas kiidukirja ka Tarbja kooli neljanda klassi poiss Joosep Talviste.

Tänavune uurimisteema oli «Terves kehas terve vaim». Joosep kirjutas uurimise oma emast pealkirjaga «Minu ema Moonika spordiarmastus». Joosep ütles, et tööd teha polnud lihtne, see tuli esitada käsitsi kirjutatult ja järgida vormistus­nõudeid.

Uurimuse nimikangelane ja kaasjuhendaja Moonika Talviste sõnas, et teeb hea meelega sporti ja liigub ning veab terve pere igale poole kaasa. «Rattaga sõidame, käisime perega koos GPS-kunsti tegemas – kõndisime Paide linnas kujundeid,» lausus ta. «Emal on ikka uhke tunne, et näe, ka minust tahab keegi kirjutada. Oma lapsega koos ikka võtan töö ette ja analüüsin oma tegevusi.»

Märksõnad
Tagasi üles