T, 6.12.2022

Linnavolinikud panid rahva oma muusika järgi tantsima

Anne Põder
, ajakirjanik
Linnavolinikud panid rahva oma muusika järgi tantsima
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Priit Põder, Aular Soon ja Kalle Grünthal tegid Paide Teatrikohvikus retrodiskot mängides muusikat 70- ja 80-ndatest aastatest.
Priit Põder, Aular Soon ja Kalle Grünthal tegid Paide Teatrikohvikus retrodiskot mängides muusikat 70- ja 80-ndatest aastatest. Foto: Anne Põder

Kalle Grünthal ja Priit Põder istusid nädala sees Paide linnavolikogu laua taga, et linnaelu korralduses kaasa rääkida, kuid laupäeva õhtul võtsid nad kohad sisse Paide teatrikohviku diskoripuldis, et retromuusikaga linnarahva meelt lahutada.

Kalle Grünthal ütles, et talle pole disko tegemises midagi uut. "Kooliajal sai Kehtna sovhoostehnikumis umbes kolm aastat pidusid tehtud. Nii koolis kui hiljem ka alevikus. Tol ajal olid diskod noortele üks väheseid meelelahutusviise ning need olid alati rahvarohked. Eriti menukad peod olid Suurejõel," meenutas ta.

Selle aja diskorite elu oli Grünthali sõnul veidi keerulisem, sest tehnika oli suur ja raske ning seda ühest kohast teise vedada oli paras katsumus. "Muusikat valisin toona plaatide pealt," täpsustas ta.

Märksõnad
Tagasi üles