N, 8.12.2022

Naiskodukaitse tähistab 20. septembril taasloomise aastapäeva vormikandmisega

Järva Teataja
Naiskodukaitse tähistab 20. septembril taasloomise aastapäeva vormikandmisega
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
3. septembril tähistas Paides Wittensteini tegevusmuuseumis Naiskodukaitse organisatsioon oma 95. aastapäeva.
3. septembril tähistas Paides Wittensteini tegevusmuuseumis Naiskodukaitse organisatsioon oma 95. aastapäeva. Foto: Katrin Merisalu

20. septembril möödub 31 aastat Naiskodukaitse taasloomisest. Esinaine Airi Tooming kutsub selle puhul üles kõiki naiskodukaitsjaid, kel võimalik, sellele päevale pidulikkuse lisamiseks oma töökohal või koolis vormi kandma, olgu selleks siis Naiskodukaitse pidulik vorm, Kaitseväe laiguline vorm või evakuatsioonirühma liikme vorm.

“Naiskodukaitsjaid võib iseloomustada kui läbilõiget täiesti tavalistest Eesti naistest,” sõnas Tooming. Naiskodukaitsjate seas on inimesi kõikidelt elualadelt - siin on arste ja õppejõude, treenereid ja kokkasid, õpetajaid, õmblejaid ja müüjaid, õpilasi ja tudengeid, töötuid, muusikuid, erinevaid juhte jne. “Meil kõikidel on erinevad kogemused ja ka pisut erinev maailmapilt, kuid meie põhiväärtused on samad. Hoolimata erinevustest on naiskodukaitsjad usaldusväärseimad sõbrad ja tahtejõuliseimad kaaslased, keda endale soovida. Seega oleks tore oma kaaslastele tööl või koolis näidata - teie kõrval tegutseb naiskodukaitsja,” selgitas Naiskodukaitse esinaine oma üleskutset.

Kui võtad vormikandmise päevast osa või märkad sel päeval kuskil vormis naiskodukaitsjat, jaga meiega sotsiaalmeedias oma fotosid, kasutades postituses teematrelle #naiskodukaitse.

Naiskodukaitse on Kaitseliidu naisorganisatsioon, mille eesmärgiks on naiste kaasamine riigikaitsesse ning laiemalt kogu ühiskonna turvalisemaks muutmisse. Naiskodukaitses on oma koha riigikaitses leidnud üle 3600 naise üle terve Eesti. Kel soovi ka liituda, saab tulla veebis 20. septembril toimuvale tutvustusõhtule, lisainfot leiab Naiskodukaitse kodulehelt.

Märksõnad
Tagasi üles