T, 6.12.2022

Erakondade reitingud: EKRE kasvatab jõudsalt toetust ning vahe Reformierakonnaga väheneb

Järva Teataja
Erakondade reitingud: EKRE kasvatab jõudsalt toetust ning vahe Reformierakonnaga väheneb
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments 1
Foto: Erakogu

MTÜ Ühiskonnauuringute Instituudi ja uuringufirma Norstat Eesti AS koostöös küsitletakse iga nädal inimeste erakondlikku eelistust. Viimaste tulemuste põhjal toetab Reformierakonda 31%, Eesti Konservatiivset Rahvaerakonda 25%, ja Keskerakonda 15,5% valimisõiguslikest kodanikest.

Viimased koondtulemused kajastavad küsitlusperioodi 23. augustist 19. septembrini ning kokku küsitleti 4003 valimisealist Eesti Vabariigi kodanikku.

Reformierakonna toetus langes nädalaga 1,1 protsendipunkti võrra ning viimase nelja nädalaga on see langenud 3,5 protsendipunkti võrra. EKRE toetus tõusis nädalaga 1,7 protsendipunkti võrra ning alates juuli lõpust on see tõusnud 5,8 protsendipunkti võrra. Kahe kõige populaarsema erakonna vahe on nüüd 6 protsendipunkti. Kolmandal kohal olev Keskerakond jääb EKRE-st juba 9,5 protsendipunkti kaugusele ning nii suur ei ole Keskerakonna kaotus EKRE-le varem olnud

Esikolmikule järgnevad Eesti 200 (9,7%), Sotsiaaldemokraatlik Erakond (7,6%) ning Isamaa (7,5%). Isamaa toetus langes nädalaga ühe protsendipunkti võrra.

Koalitsioonierakondi toetab kokku 46,1% ja opositsioonierakondi 40,5% vastajatest.

Märksõnad
Tagasi üles