R, 30.09.2022

Neljapäevase Järva Teataja tutvustus

Anne Põder
, ajakirjanik
Neljapäevase Järva Teataja tutvustus
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Foto: Järva Teataja

Neljapäevane Järva Teataja kirjutab:

*Juba aastakümneid on Järvamaal üks tulisemaid jututeemasid olnud, kumb on ikkagi parem linn, kas Paide või Türi. Selleks et vaidlusele igaveseks punkt panna, otsustas Järva Teataja vastandada kaks oma linna kõige suuremat patriooti.

Kirna mõisa pargis kohtusid ühel ilusal augustikuu päeval ühe laua taga Jaan Pehk Türilt ja Madis Aesma Paidest. Nad on olnud küll pikalt sõbrad ja kolleegid, kuid nende tugevast käepigistusest aimub peale sõbralikkuse ka tungi kaitsta oma linna.

Lustakas intervjuus saab teada, mida Pehk ja Aesma oma kodulinnast ja lähimast naaberlinnast arvavad ning kuidas neid omavahel kõrvutavad.

*Ehkk tuline vastasseis on Paide ja Türi vahel ammune teema, suudavad linnad ka omavahel koostööd teha. Üks selline suurüritus on pühapäeval toimuv Paide-Türi rahvajooks, mis stardib varasemast tugevama kultuuriprogrammiga. Jooksuradadelt ei puudu ka tuntud tipptegijad.

Jagame infot, millega jooks tänavu üllatab ning mis osalejaid ees ootab.

*Laupäeval on üle Eesti maal elamise päev, mille põhiidee on avada uksed tegusatele ja säravatele inimestele, et aidata neil leida sobivat elupaika maal. Järvamaalt osaleb aktiivselt Järva vald, kus saab lähemalt tutvuda Järva-Madise ja Albu piirkonnaga. Mida sel päeval kavandatakse ja kuidas neis paigus maaelu tutvustatakse, saab ajaleheveergudelt lugeda.

*Tänavu juba kuuendat korda politsei korraldatud liiklustalgute käigus korjati teavet neist kohtadest, kus autojuhid pidevalt kiirust ületavad. Võrreldes teiste maakondadega ei ole Järvamaa erand, sest hoolimata kiiruspiirangut tähistavatest märkidest kipuvad sõidukijuhid paljudes kohtades jalga liiga innukalt gaasipedaalile vajutama.Nüüd võtavad politseinikud mitu siinset maantee- ja tänavalõiku suurema tähelepanu alla.

Talgute eesmärk on kogukonda kaasates palju koos ära teha, panna inimesi mõtlema oma kodukoha turvalisusele ja mõistma kiiruse ületamise ohtlikkust. «Talgud pakuvad võimalust panustada liiklusturvalisusse, andes teada kohtadest, kus piirkiirusest kinnipidamine on probleem. Just liiga suur kiirus on raskete vigastustega või surmaga lõppenud liiklusõnnetuste peapõhjus. Kiirustalgutega suuname juhid mõtlema, kas mõni sekund ajavõitu on ikka väärt enda ja teiste elu ohtu seadmist,» lausus Politsei kolonelleitnant Sirle Loigo.

*Juba sel pühapäeval avaneb Järvamaa motohuvilistel lastel ja noortel ainulaadne võimalus harjutada Eesti parima enduurosõitja Jürto Braueri juhendusel Imavere Stora Enso krossirajal ning lüüa kaasa Kiili motoklubi neljarattaliste tsiklite kestvussõiduõppes.

Imavere krossiraja peremees Tanel Teas ütles, et soovist krossi­treeninguid teha andsid talle teada lastevanemad. Huvi oleks nii ATV- kui ka enduurosõidu vastu. «Enduuro on krossi­maailmas uus ja põnev suund, mis pakub ekstreemsemaid elamusi kui motokross. Erinevus on selles, et enduurorajad sisaldavad lõike, kus tsiklitel tuleb ületada takistusi,» selgitas ta. Et Imavere Stora Enso krossirada on arenemas enduurosõitudele sobivaks, siis saab Tease ütlust mööda seal ka hästi lapsi treenida.

Märksõnad
Tagasi üles