Heategevuslikul teatejooksul osales üle 12 200 lapse

Järva Teataja
Copy
Heategevuslik teatejooks Paide tehisjärve ääres.
Heategevuslik teatejooks Paide tehisjärve ääres. Foto: Kristo Kivisoo/ Järva Teataja

Reedel 28 erinevas Eesti paigas toimunud heategevuslikul Teatejooksul osales rekordarv noori jooksusõpru. Enam kui 12 200 õpilast jooksid EOK Spordinädala avaüritusel liikumisvõime kaotanud laste heaks.

Heategevusliku Teatejooksu eestvedaja Erik Pallase sõnul on Teatejooks kasvanud Eesti suurimaks koolinoorte spordiürituseks. „Jooksurõõm on vallutanud kogu Eesti. Tänavu osales Teatejooksul üle 12 200 õpilase, mis on ühtlasi uus osalejate rekord. Paljudes koolides on Teatejooksul osalemisest saanud omaette traditsioon, mida ootavad nii õpilased kui õpetajad,“ rääkis Pallase.

Tänavu juba 17. korda toimunud Teatejooksul sai osaleda 28 erinevates paikades üle Eesti: nii staadionitel, parkides kui ka linnakeskustes. Mitmed sportlased, kohaliku spordiliikumise eestvedajad ja toetajad avasid toimumiskohtades Teatejooksu ning viisid läbi ka soojendusvõimlemist. Näiteks Tallinnas Kadrioru Staadionil avas Teatejooksu kergejõustiklane Rasmus Mägi, Valgas kurtide olümpiavõitja kaugushüppes Tanel Visnap, Sillamäel kultuuriminister ja EOK Spordinädala patroon Piret Hartman, Tartus linnapea Urmas Klaas, Haapsalus linnapea Urmas Sukles, Kohtla-Järvel viis soojendusvõimlemist läbi kolmikhüppaja Viktor Morozov, Kuressaares tennisist Grete Kull ja jooksja Tarmo Mändla, ning paljud teised. Sündmusest võtsid osa ka teised EOK Spordinädala patroonid EOK sportlaskomisjoni liige Saskia Alusalu ning Eesti muusik ja tiktokker Artjom Savitski.  

Teatejooksul oli oluline osavõtt ja kaasamõtlemine, sest võitjaid välja ei selgitatud. „Teatejooksu ja laiemalt ka Spordinädala eesmärk on pakkuda noortele võimalust tunda rõõmu liikumisest ja tervislikest eluviisidest, ning seeläbi populariseerida sportlikke eluviise. Lisaks annab Teatejooks panuse Haapsalu Neuroloogilise Rehabilitatsioonikeskuse toetusfondi kaudu liikumisvõime kaotanud laste heaks. See omakorda õpetab noori hoolima inimestest enda ümber ja ühiskonnas ning hindama heategemise tähtsust,“ lisas Pallase. 

Jooks toimus 8-liikmeliste võistkondadena, kus iga jooksja läbis 200 kuni 400 meetri pikkuse distantsi.

Täiskasvanud saavad Teatejooksul osalevate laste panust ning Haapsalu Neuroloogilise Rehabilitatsioonikeskuse tegevust toetada, helistades heategevusnumbril 900 7777 (ühe kõne hind on 7 eurot) või tehes ülekande HNRK Toetusfond SA kontole SEB pangas EE 451010220268957228 märksõnaga Teatejooks. Rohkem infot kodulehel www.hnrk.ee/toetusfond. 

Teatejooksu korraldab MTÜ Tallinnmeeting, mis on ellu kutsutud spordiürituste korraldamiseks. Teatejooksu suurtoetaja on Kalevi Mesikäpp, toetajad Spordinädala läbiviijad Eesti Olümpiakomitee ja Ühendus Sport Kõigile. Lisaks panustavad Rademar, Eesti Kergejõustikuliit , Kultuurkapital, linnadest Tallinn, Tartu ja Pärnu.   

Tagasi üles