Parimad orienteerumiskoolid selgusid Valgehobusemäel

Henri Perillus orienteerumisrajal.
Henri Perillus orienteerumisrajal. Foto: Erakogu

Eesti parimad orienteerumiskoolid selgusid Eesti Koolispordiliidu valikorienteerumise meistrivõistlustel Valgehobusemäel. Osalemas olid koolinoored 28-st koolist.

Järvamaa koolidest saavutasid Türi Ühisgümnaasiumi õpilased Õnne-Liis Lippand, Henri Perillus, Artur Soo, Ringo-Lehari Purge, Virko Veverson ja Kameron Pukka gümnaasiumide arvestuse kolmanda koha ning suurte (üle 150 õpilase) koolide 1.-9.klaaside arvestuses saavutasid Türi Põhikooli õpilased Annaliisa Aren, Karl Märten Aren, Christofer Valang, Oliver Poopuu, Hardi Arulepp ja Oliver Jüris neljanda koha. Individuaalselt võitis gümnaasiumide noormeeste konkurentsis hõbemedali Henri Perillus ja Artur Soo saavutas samas võistlusklassis neljanda koha. Noorimate 1.-5. klasside poiste seas võitis Karl Märten Aren pronksmedali ja Christofer Valang lõpetas viienda kohaga. Sama kooliastme tüdrukute seas kordas venna saavutust ja tõi koju pronksmedali Annaliisa Aren. Gümnaasiumi neidude seas lõpetas Hanna Arulepp Paide Gümnaasiumist 4. kohaga ja Õnne Liis Lippand 5. kohaga.

Eesti Orienteerumisliidu poolt välja pandud Aktiivseima kooli rändkarikas rändas seekord mere taha Kärdla Põhikooli.