Rahvamaja ülesandeid täitis hoone kuni 1987. aastani, olles paidelaste jaoks armastatud kultuurielu keskuseks. Tänase Paide Muusika- ja Teatrimaja hoone valmimisest hoolimata leiti, et ka vanal rahvamajal võiks olla koht linnaruumis.
1989. aastal avas Järvamaa Muinsuskaitse Selts vana rahvamaja seinal mälestustahvli.
Kuna rahvamaja oli väga lohakalt hooldatud, oli see küllaltki haletsusväärses olukorras. Tühjana seisva maja sai enda bilansi Kaitseliit, aga viimane loobus hoone kasutuselevõtust. Tühjalt seisva ja laguneva kultuuritempli omandas OÜ El-San, kes sellega on vastavalt oma võimalustele suutnud hoonet säilitada. 2005. aastal taasavati vanal rahvamajal mälestustahvel tekstiga, mis annab teada selle hoone olulisusest. Graniidist mälestustahvlil on Vabadusristi kujutis tammeokste vahel ja selle all tekst: „Paide Rahvamaja. Püstitatud Eesti Vabadussõjas 1918-1920 langenud Järvamaa kangelaste mälestuse jäädvustamiseks. Avatud 3. veebruaril 1929. aastal“.
Paide vana rahvamaja suurim väärtus seisneb selles, et teist sarnast mälestusmärki ei leidu kogu Eestis, ehki Vabadussõjas langenute mälestuseks pühitseti ka Keila koolimaja, Märjamaa kiriku väravad ja Vigala kiriku torn.
Vabadussõjas langenud Järvamaa kangelastele pühendatud hoone, Paide vana rahvamaja, täieliku lammutamise ja sinna uue hoone püstitamisega on linn ja kogu maakond kummalises olukorras. Tekib küsimus, et kuidas Paide linn ja Järvamaa kavatseb Vabadussõjas langenute mälestust põlistada ning mil viisil säilib ja on avalikkusele eksponeeritud linna püsititatud Eesti ühe ainulaadsema mälestusmärgi lugu ning asukoht.
Samas on probleem ka selles, et ilma suuremate investeeringuteta ning kindla funktsioonita jääb niivõrd suur ja mastaapne hoone lagunema.