T, 6.12.2022

Teater tuleb Paide sünnipäeval linnatänavatele

Järva Teataja
Teater tuleb Paide sünnipäeval linnatänavatele
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Eesti Teatri Festival DRAAMA 2022
Eesti Teatri Festival DRAAMA 2022 Foto: Andrus Liivamäe

Paide linn tähistab homme, 30. septembril oma 731. sünnipäeva. Eelmisel aastal pühendas Paide Teater oma linna juubelile lavastuse „PAIDE SÜMFOONIA“ etenduse, sel aastal aga praeguse meeskonna viimase hooaja esimese uuslavastuse „ÜBERMENSCH“ ning kahas Pariisi Linnateatriga loodud aktsiooni „Poeetilised konsultatsioonid“.

„ÜBERMENSCH“ on Paide Teatri näitleja Johannes Richard Seppingu esimene lavastus, mille idee tõukus pöörasest stand-upi vaimustusest, mis Eestit viimastel aastatel tabanud on. Lavastus astub aga püstijalakomöödiast sammu kaugemale ja küsib, kas ja kuidas (hea) nali meid inimestena üksteisele lähemale toob.

Ent lavastusel on teinegi keskne teema – Paide. „Ma ei pääse meeleliigutusest: see on mu isiklik hüvastijätt linnaga ja tänu, et ta on lubanud mul siin olla,“ lausub Johannes. Esietendus algab kell 19.00 Paide Muusika- ja Teatrimajas ja piletid esietendusele on müügil Fientas ning tund enne algust kohapeal.

Maria Paiste ja Jan Teeveti võib tähelepanelik linlane leida aga hoopis pärastlõunaselt Keskväljakult. Nimelt võtavad nad kahe tunni jooksul (14:00-16:00) vastu kõik need, kes soovivad saada osa „Poeetilisest konsultatsioonist“, need, kes tunnevad, et ehk on nende päevast puudu just näpuotsatäis poeesiat.

„Poeetilised konsultatsioonid“ kutsus ligi kakskümmend aastat tagasi ellu Pariisi Linnateatri kunstiline juht Emmanuel Demarcy-Mota koos kirjanik Fabrice Melquiot’ga. Algselt leidsid konsultatsioonid aset Prantsusmaa tänavail, kuid koroonapandeemia haripunktis otsustati luua aktsioonist telefoniversioon, mis märkis ka Paide Teatri ja Pariisi Linnateatri koostöö algust. Ent nüüd on aeg taas linnatänavaile naasta!

Paide Teatri meeskond soovib Paide linnale õnne ja tänab linna, et ta on meid juba neli aastat inspireerinud. Me soovime Paidele oskust märgata ja julgust tähele panna. Märgata teist inimest, märgata neid, kes vajavad abi, märgata neid, kes väärivad kiitust, märgata neid, kellel on mõte, mis vajab ehk ainult üht imepisikest tõuget ja juba ilmubki nähtavale midagi enneolematut. Me soovime igale paidekale julgust märgata inimest enda kõrval, julgust öelda, kui on miski, mis teeb haiget, julgust unistada ja julgust unistusi täide viia.

Märksõnad
Tagasi üles