L, 26.11.2022

Anna külla saabus ootamatult vaikus

Anne Põder
, ajakirjanik
Anna külla saabus ootamatult vaikus
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Foto: Kristo Kivisoo

Ööpäev pärast seda, kui liiklus Tallinna–Tartu maanteel uuele teelõigule suunati ja autod enam vanal maanteel ei sõida, valitseb Anna külas vaikus. Aastakümneid pole Eesti ühe suurima maantee ääres elanud inimesed kuulnud linnulaulu ega naabri koera haukumistki. Nüüd algas uus ajastu, kus tee ääres seistes võib kuulda isegi omaenda mõtteid.

Esimest korda elus sõidan mööda maanteed Tallinna poole nii, et tee ei viigi Annast läbi. Tean, et pean leidma õige teeotsa, kust maha pöörata. Enne paekivist Anna viadukti muutun ärevaks, sest seal peakski mahapööre olema. Õnneks pole seda leida raske, sest kollased viidad näitavad selgelt, kuhu pean suunduma, ning tee üles viaduktile on ääristatud nii, et eksida pole võimalik.

Siis väike parempööre ringteelt ja olen keset kiviklibust tee-ehitustandrit, sest ühenduste ehitamine uue ja vana maantee vahel veel käib. Aga läbi ma pääsen ja juba paistabki vana tuttav teelõik, mis on nende aastate jooksul pähe kulunud. Teadupoolest tuli Annas ju jalg gaasipedaalilt igal juhul maha võtta, sest seal asus Eesti teedel üks enim trahve teinud kiiruskaamera.

Märksõnad
Tagasi üles