L, 26.11.2022

Järvalased said pääseameti kõrged autasud

Urmas Glase
Järvalased said pääseameti kõrged autasud
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Päästeamet autasustas aumärgiga 89 inimest.
Päästeamet autasustas aumärgiga 89 inimest. Foto: Päästeamet

Siseminister Lauri Läänemets ja päästeameti peadirektor Kuno Tammearu tunnustasid päästeteenistuse aumärgiga 89 inimest, kes on paistnud silma tugeva missioonitunde, hoolivuse ja vaprusega inimeste elu ja vara päästmisel või kel on märkimisväärseid teeneid päästevaldkonna arendamisel. Värskete teeneteristide kavaleride seas on ka mitmeid järvamaalasi.

Elupäästja medali sai 59 inimest, nende seas lisaks kutselistele ja vabatahtlikele päästjatele, politseinikele ning teistele päästevaldkonna töötajatele ka 14 eraisikut.

Siseminister Lauri Läänemetsa sõnul on päästjate väärtustamine ülioluline, sest just missioonitunne on see, mis tõukab neid inimesi oma isikliku heaolu ja tervisega riskima teiste kaitsmiseks. „Samas peame riigina endale aru andma, et missioonitunde ja tunnustusega lauda ei kata ning enda ja oma pere heaolu ja kindlustunnet ei taga. Riigieelarveläbirääkimised tõid meie esmareageerijatele häid uudiseid – tõusevad nii miinimumpalgad kui ka palgad siseturvalisuse valdkonnas tervikuna. Nii saame toetada oma kaitsjate toimetulekut tänases majandusolukorras,“ kinnitas Läänemets.

Märksõnad
Tagasi üles