Börsihaid alustavad karuturul jahti 5000 eurole

Järva Teataja
Copy
Foto: Margus Ansu

USA börside avanemisega alustab Eesti populaarseim aktsiamäng „Börsihai“ oma 21. hooaega, et selgitada välja osavaim rahakasvataja. Peaauhinna ehk 5000 euro nimel alustavad jahti enam kui 3000 investeerimishuvilist.

LHV maakleritegevuse juhi Sander Pikkeli sõnul on „Börsihai“ hea võimalus just uutele investoritele ja neile, kes investeerimismaailma sisenemiseks alles julgust koguvad. „Siin mängus pole oluline, kui vana sa oled või milline on eelnev investeerimise kogemus. Igaüks saab valida endale sobiva strateegia, võtta riske ilma päris raha mängu panemata ja võrrelda end nii sõprade kui ka mitmete kogenud investoritega,“ ütles Pikkel.

„Tänases tuleviku osas üsna segases majandusolukorras on aktsiamäng ideaalne koht, kus esimesed katsetused investeerimismaailmas teha. Nii ei pea päris rahaga riskima ja lisaks saab end võrrelda nii tuttavate kui ka kogenud mängijatega,“ ütles Pikkel. Kuigi kauplemine toimub virtuaalrahaga, siis mängu võitja teenib 5000 eurot ja parim koolinoor 1000 eurot päris raha. Lisaks premeeritakse 1000 euroga igal nädalal enim oma portfelli kasvatanud osalejat ja 100 euroga nädala jooksul enim raha kasvatanud noort.

LHV Panga korraldatud mäng algab täna, 3. oktoobri õhtul, kui avatakse USA turud, ning kestab 21. oktoobrini. Iga börsihai saab alustuseks virtuaalportfelli, mille väärtuseks on 10 000 dollarit ning igal tööpäeval kuni mängu lõpuni kantakse sinna veel lisaks 1000 dollarit. Võitjaks on mängija, kelle portfell on 21. oktoobril börsipäeva lõppedes kõige suurema väärtusega.

Rõõmustav on näha, et aktsiamängu on oma õppeprogrammidesse lisanud ka mitmed koolid. Mängu eel on suurima osalejate arvuga kooliks Rõngu Keskkool 18 osalejaga ning kaugel pole Saarepeedi Kool 12 ja Kolga-Jaani Kool 8 osalejaga. Ka erinevate meeskondade ja firmade sees tõotab tulla põnev heitlus. Enim on osalejaid kogunud suunamudijad Andrei Zevakin ja Robin Valting kelle jälgijad mängivad AZ & Robin tiimis. Nende järel on kaks korporatsiooni: Rotalia ja EÜS Põhjala.

Mängust osavõtmine on väga lihtne. Selleks tuleb külastada mängu lehekülge lhv.ee/hai ning registreerida oma portfell. Portfelli registreerimisel võib ära märkida oma töökoha, kooli või sõpruskonna, et lihtsustada võistluskäigu jälgimist selle liikmete vahel. Registreerimine on avatud kuni mängu lõpuni.

LHV on investeerimismängu „Börsihai“ korraldanud juba 21 aastat ning kokku on aastate jooksul mängust osa võtnud üle 45 000 investeerimishuvilise. Mullusest lahingust väljus võitjana Elvin Heinla, kes suutis kolme nädalaga oma investeeringuid kasvatada 42,7% võrra.

LHV Group on suurim kodumaine finantskontsern ja kapitali pakkuja Eestis. LHV Groupi peamised tütarettevõtted on LHV Pank, LHV Varahaldus ja LHV Kindlustus. Grupi ettevõtetes töötab üle 820 inimese. LHV pangateenuseid kasutab augusti seisuga 359 000 klienti, LHV hallatavatel pensionifondidel on 132 000 aktiivset klienti ja LHV Kindlustusega on kaitstud 149 000 klienti. LHV Ühendkuningriigi filiaal pakub panganduse taristut enam kui 200 rahvusvahelisele finantsteenuste ettevõttele, mille kaudu jõuavad LHV makseteenused klientideni üle terve maailma.

Tagasi üles