Pank näeb igapäevaselt, et klientide jaoks on elukoha üürimine sageli kinnisvara ostmisele eelnev samm – nii saab praktikas kontrollida, kas konkreetne asukoht vastab tema vajadustele, samuti annab see aega rahaasjade korrastamiseks ning tulevikuplaanide läbimõtlemiseks. Näiteks kui soovitakse elada Tallinna südalinnas, siis tasub kaaluda võimalust elada sealses piirkonnas esmalt üürikorteris. See annab võimaluse veendumaks, kas näiteks taristu vastab soovitule.
Üüriturgu soosib ka asjaolu, et inimesed hindavad üha enam vabadust ning võimalust vajadusel kiirelt elukohta vahetada – hiljutine uuring näitab, et iga neljas ehk 23% inimestest üüriks eluaset (põhjused – soovimatus võtta pikaajalisi kohustusi, vabadus elukohta vahetada, ostuõigus) ning sellega peaksid arvestama mitte ainult arendajad, vaid ka potentsiaalsed koduomanikud, kes on valmis kaaluma oma vara väljaüürimist.
Püüdes leida vastust küsimusele, kas üürida või osta, tuleb arvesse võtta mitmeid tegureid. Üks olulisemaid on see, kas plaanitakse jääda elukohta pikemaks ajaks. Kas ollakse valmis pikaajalisi finantskohustusi võtma? Kui kindel ollakse oma töö stabiilsuses? Kas välja valitud piirkond ja kinnisvara tüüp vastavad ootustele ka viie aasta pärast? Kui neile küsimustele saab vastata põhimõtteliselt jaatavalt, siis võib minna edasi finantsolukorra hindamise juurde.
Kinnisvara ostmisest rääkides on väga oluline kohe alguses paika panna, kas osta eluase selleks, et seda ise kasutada, või investeeringuks. Hiljutisest Citadele uuringust selgus, et ligikaudu 33% inimestest on kodu ostmist edasi lükanud, sest nad ootavad eluasemehindade langust, kuid arvestades uute korterite vähesust esmaturul ja arendusi, mis tuleb suhteliselt kõrge ehitusmaterjalide hinna juures alles lõpule viia, ei pruugi uusarenduste hinnad üldse langeda.