K, 8.02.2023

USA tänavune julgeolekuabi Eestile tõusis 140,5 miljoni dollarini

Järva Teataja
USA tänavune julgeolekuabi Eestile tõusis 140,5 miljoni dollarini
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Ameerika Ühendriikide lipp.
Ameerika Ühendriikide lipp. Foto: Postimees

Ameerika Ühendriikide Kongress võttis eelmisel nädalal vastu eelarve lisapaketi, mis muuhulgas näeb ette 2022. aastal Eestile suunatud julgeolekuabi suurenemist 140,5 miljoni dollarini. Suurem osa sellest summast läheb kavandamisel oleva Kaitseväe M142 HIMARSi programmi elluviimisele aastaks 2025.

„Ühendriikide liidriroll praeguses julgeolekukriisis on olnud tugev ja peale Ukraina toetamise on see toetus laienenud ka neile riikidele, kes on Ukrainat enim aidanud. Järjekordne kongressi otsus suurendada julgeolekuabi Läänemere piirkonnale näitab selgelt USA pühendumust NATO kollektiivkaitse põhimõtetele ja seda mitte ainult sõnades, vaid ka tegudes,“ ütles kaitseminister Hanno Pevkur.

Rahastus on osa mahukast julgeolekupaketist, mille USA on suunanud Ukraina ja NATO idatiiva riikide kaitsevõime tugevdamiseks. USA on toetanud erinevaid kaitsealaseid arenguid Eestis, viimase viie aasta jooksul on finantstoetus erinevate hangete ja taristuprojektide jaoks olnud 228 mln dollarit. Varasemalt on julgeolekuabi kasutatud suurekaliibrilise laskemoona varude täiendamiseks.

Märksõnad
Tagasi üles