E, 5.12.2022

Uus juht jätab endise kooli maha rahuliku südamega

Merit Männi
, ajakirjanik
Uus juht jätab endise kooli maha rahuliku südamega
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Hea koolijuhi tööd on märgatud ka maakonnas, sest eelmisel aastal oli just Tiina Lohur see, kellele Järvamaa omavalitsuste liit andis aasta õppeasutuse juhi tiitli.
Hea koolijuhi tööd on märgatud ka maakonnas, sest eelmisel aastal oli just Tiina Lohur see, kellele Järvamaa omavalitsuste liit andis aasta õppeasutuse juhi tiitli. Foto: Dmitri Kotjuh

Kolmapäeval tähistati üle Eesti haridusasutustes õpetajate päeva, nii oli see ka Imavere põhikoolis. Hommikul oli aktus, koolipäev oli tavapärasest veidi erilisem, sest õpetajad said õpetamisest natuke puhata ja õpilased võtsid ajutiselt nende töö üle. Veel erilisemaks muutus Imavere koolis päev aga sel hetkel, kui direktor Tiina Lohur kutsus kolleegid kokku ja teatas, et on otsustanud vastu võtta uue proovikivi ning paneb peatselt Imaveres ameti maha ja asub ametisse Türi põhikooli eesotsas.

Tänavu augustis kuulutas Türi vallavalitsus välja konkursi, et leida maakonna suurimale koolile – Türi põhikoolile uus juht. Kooli eelmise direktori Janika Gedviliga sõlmitud töölepingu otsustas vallavalitsus kui kooli pidaja erakorraliselt alates 1. oktoobrist üles öelda, põhjuseks usalduse kaotus.

Kolmapäeval olnud istungil kinnitas vallavalitsus ametisse uue direktori, kes valiti välja nelja kandidaadi seast. Türi vallavalitsuse haridus-, kultuuri- ja sotsiaalosakonna juhataja Triin Pärna ütles, et valituks osutus praegune Imavere põhikooli direktor Tiina Lohur ja tema isiklikult on selle lõpptulemusega väga rahul. «Temast õhkus stabiilsust ja rahulikkkust, ta on tõesti väga rahulik ja sihikindel inimene,» märkis ta.

Märksõnad
Tagasi üles