T, 7.02.2023

Paide Linnameeskond teenis kolm punkti alles mängu lõpuminutitel

Anne Põder
, ajakirjanik
Paide Linnameeskond teenis kolm punkti alles mängu lõpuminutitel
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Paide võitis 2:1 Levadiat.
Paide võitis 2:1 Levadiat. Foto: Premium liiga/Facebook

Jalgpalli Premium liiga kohtumises Paide Linnameeskonna ja FC Levadia vahel teenis Paide meeskond kolm võidupunkti alles mängu viimasel minutil ning suutis lisaminutitel edu hoida.

Esimesel poolajal püsisid mõlema meeskonna väravad puutumatuna ning poolajale mindi viigiseisul 0:0.

Teise poolaja algul 51. mänguminutil mängis Paide nutikalt ja kiirelt palli Mechini Gomisele ette ning väravast liiga kaugele tulnud Levadia väravavaht Karl Ander Vallner sai vaid vaadata, kuidas pall üle ta pea kõrge kaarega väravasse lendab.

Saanud eduseisu keskendus Paide meeskond küll edu hoidmisele, kuid värava all puterdamine lõppes 74. minutil siiski Ellinton Antonio Costa Moraisi väravaga ning tablool oli taas viik 1:1.

Seejärel Paide mäng lagunes ja võimust võttis väsimus. Neil oli õnne, et teist poolaega domineerinud Levadia väravaraamidele pihta ei saanud.

Küll aga õnnestus Edgar Turil mängu viimasel minutil pall sedavõrd hästi Kristofer Pihtile ette mängida, et ta sai sellest kindlalt värava vormistada. Kuigi mängule lisati viis minutit, suutsid Linnameeskonna mängijad selle kaitses ära kannatada ning said kätte turniiritabelisse nii vajaliku võidu.

Paide Linnameeskonna peatreener Karel Voolaid ütles mängujärgses intervjuus, et annab Levadiale igas mõttes au, sest nad mängisid väga hästi. "Teisel poolajal kui olime värava löönud, tõmbusime instinktiivselt kaitsesse, kuid Levadia oskas õigel hetkel oma jõu ja tarkuse maksma panna ning keerulise olukorra väravaga lõpetada," rääkis ta.

Sellest edasi oli Voolaiu sõnul meestel väga raske, sest oma töö tegi juba väsimus ning väravavõimalusi polnud kuigi lihtne tekitada. Ühe viimase võimalusena saatiski ta mängu kümme minutit enne lõppu Sergei Mošnikovi, kes on tuntud rünnakute ehitaja.

Telekohtumise parimaks valitud võiduvärava lööja Kristofer Piht tundis siirast rõõmu, et suutis ettemängitud palli ära lüüa ja meeskonna võidule viia. "Musta tööd sai palju tehtud ja kui selle tulemusel tuleb lõpuks ülioluline värava, on hea tunne," sõnas ta.

Kuna Nõmme Kalju FC mängis eile 0:0 viiki JK Narva Transiga ja teenis turniiritabelisse vaid ühe punkti, õnnestus Paide Linnameeskond nüüd võidupunktidega saada rivaali ees kahepunktiline edu konkurentsis kolmandale kohale-

Mängida jääb mõlemal meeskonnal veel kolm kohtumist. Karel Voolaid lubas, et nad teevad kõik endast oleneva, et hooaeg lõpeks esikolmes, kuid tal tuleb au anda ka kõigile teistele meeskondadele, kes on selle saavutamise väga raskeks teinud.

Märksõnad
Tagasi üles