T, 7.02.2023

Psüühilise erivajadusega inimesed riputasid Türil puule helkureid

Järva Teataja
Psüühilise erivajadusega inimesed riputasid Türil puule helkureid
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments

Neljapäeval ehtisid psüühilise erivajadusega inimesed Pärnu-, Saare-, Lääne-ja Järvamaal 1279 helkuriga kümme helkurpuud, et pimedate ilmade saabudes saaks iga kogukonnaliige endale helkuri võtta ja liikluses nähtav olla. Inimesed on oodatud helkureid ka puudele lisaks viima.

AS Hoolekandeteenused Lääne piirkonnajuht Elin Kokla sõnul on psüühilise erivajadusega inimesed aasta jooksul tegevusjuhendajate juhendamisel ja koos lähedastega valmistanud suure hoolega helkureid.

„Meie head partnerid kinkisid meile helkureid juurde, et saaksime enda üksuste lähedale teha ilusad helkuripuud. Puude helkuritega ehtimisel on kaks eesmärki – pakkuda kogukonna inimestele võimalust end pimedal ajal nähtavaks teha ning tõsta teadlikkust psüühilistest erivajadustest. Meie juures elavad inimesed soovivad olenemata enda vaimse tervise raskustest panustada kogukonda ja olla kasulikud,“ sõnas Kokla.

„Nii selle projekti juures kui igapäevaselt väärivad eraldi tunnustust tegevusjuhendajad. Nad on aidanud elanikel pikkade nädalate jooksul helkureid meisterdada, abistavad neid igapäevaselt kogukonnas liikumisel ning on taastumisel ääretult oluline tugi, keda peaksime rohkem väärtustama,“ lisas Kokla.

Helkureid aitasid puu otsa riputada Hoolekandeteenuste töötajad ja mõnes piirkonnas ka Politsei-ja Piirivalveameti töötajad.

Helkurpuu asukoht

Türi, Jaama 3 kõnnitee kõrval puu. Kontakt Türi tiimijuht Liis Kurg, 58553393. liis.kurg@hoolekandeteenused.ee

Helkureid annetasid Presidendi Kantselei, Sotsiaalministeerium, Sotsiaalkindlustusamet, Keskkonnaamet, Kaitseressursside Amet, Terviseamet, Pärnu Linnavalitsus, Rapla Vallavalitsus, Pärnu Haigla, Haapsalu Kutsehariduskeskus, Pernova Hariduskeskus, Lääne Elu, Pärnu Keskraamatukogu, TÜ Pärnu Kolledž, Kaitseliidu Lääne Malev ja Holm Pank. Mitu asutust tegid selleks ka asutuse sees korjanduse.

„Lisaks oli mitmeid asutusi, kes sellel aastal meie projektiga kaasa tulla ei saanud, kuid kes on valmis järgmisel aastal meiega liituma. Tänu sellele on meie projektist sündimas iga-aastane traditsioon,“ lisas Kokla.

Märksõnad
Tagasi üles