L, 26.11.2022

Maainimesed jäävad ilma kaheksa aastat tegutsenud poest

Anne Põder
, ajakirjanik
Maainimesed jäävad ilma kaheksa aastat tegutsenud poest
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Vitali Gansen müüb Koeru poest nii palju kaupa maha, kui saab, ja pakib ülejäänu kokku, et viia see oma viimasesse poodi Paides.
Vitali Gansen müüb Koeru poest nii palju kaupa maha, kui saab, ja pakib ülejäänu kokku, et viia see oma viimasesse poodi Paides. Foto: Dmitri Kotjuh

Novembriga saab Koerus ümber eluiga Ganvixi poel, kust kohalikud said kaheksa aastat osta rõivaid, pesu ja jalatseid. Poe omanik Vitali Gansen sulgeb kaupluse, sest ülalpidamiskulud ületavad juba mõnda aega tulusid.

Vitali Gansen märkis, et poes on lihtne odavama hinnaklassi kaup, mis jõuab Eestisse Poolast ja Leedust. «Kuigi rõivaid ega jalatseid Koerus üheski teises poes ei müüda, on ostjaskond märkimisväärselt kahanenud ning see muudab kaupluse edasise eksisteerimise raskeks,» lausus ta. «Tänagi on läbi astunud ainult kolm inimest ja vaid üks neist ostis kolmeeurosed kindad.»

Müüjat pole Gansenil võimalik juba ammu palgal hoida ja nii käib ta ise Koerus leti taga istumas. «Näen selgelt, et sellel asjal pole enam mõtet,» sõnas ta.

Märksõnad
Tagasi üles