Türil saab täna nurgakivi Baltimaade esimene kaerajoogi tootmishoone

Järva Teataja
Copy
06.09.2022, Türi

YOOK Production AS
Kaerajoogi tehas

Tänasest asub Katre Kõvask juhtima Türile rajatavat Baltimaade esimest kaerajoogitootmist YOOK, mille käivitamisesse investeerivad omanikud ligi 12 miljonit eurot.

Foto: Dmitri Kotjuh/ Järva Teataja
06.09.2022, Türi YOOK Production AS Kaerajoogi tehas Tänasest asub Katre Kõvask juhtima Türile rajatavat Baltimaade esimest kaerajoogitootmist YOOK, mille käivitamisesse investeerivad omanikud ligi 12 miljonit eurot. Foto: Dmitri Kotjuh/ Järva Teataja Foto: Dmitri Kotjuh

Täna pannakse Türil nurgakivi Baltimaade esimese kaerajoogi Yook tootmishoonele. Eesti ettevõtjad investeerivad uudse ja keskkonnasäästliku tootmise käivitamisesse ligi 12 miljonit eurot. Tehas valmib järgmiseks suveks.

"Tarbijad on oma valikutes iga päevaga üha teadlikumad. Kaerajook on vaieldamatult kaasaegne alternatiiv lehmapiimale," kinnitas Yook Productioni juht Katre Kõvask, kelle sõnul produtseerib rajatav kaerajoogi tootmine tavapiima omaga võrreldes kuni 80% vähem kasvuhoonegaase, vajab kuni 60% vähem energiat ja kulutab kuni 20 korda vähem vett.

Yooki uus, 2200 ruutmeetri suurune tootmiskompleks annab uue hingamise ligi sajandipikkuse ajalooga Türi piimatööstusele. "See on selge uue ajastu märk. Piimale pakutavatest taimsetest alternatiividest armastatakse rääkida tulevikuvormis, aga see tulevik on täna," rõhutas Kõvask ning lisas: "Kaerajoogi turg kasvab mitmendat aastat järjest vähemalt viiendiku võrra, mis on pikkade traditsioonidega välja kujunenud toiduainete sektori kohta väga tugev näitaja. Täna asetame oma uuele tootmishoonele nurgakivi ning loodame, et juba tuleva aasta teises pooles saame huvilisi oma jookidega kostitada."

YOOK Production AS omanikud on võrdsete osadena Eesti ettevõtjad Armin Karu, Martin Kangur, Paavo Pettai ja Mark Eikner.

Tagasi üles