E, 6.02.2023

Kaitseliit kutsub vormikandmisele

Järva Teataja
Kaitseliit kutsub vormikandmisele
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Järva maleva kaitseliitlastest ohvitserid kapten Indrek Reismann (vasakul) ja leitnant Mario Reino Kirde maakaitseringkonna õppusel Kilp.
Järva maleva kaitseliitlastest ohvitserid kapten Indrek Reismann (vasakul) ja leitnant Mario Reino Kirde maakaitseringkonna õppusel Kilp. Foto: Kaitseliit

11. novembril peab Kaitseliit oma 104. loomise aastapäeva. Andmaks tähtpäevale pidulikumat hõngu, kutsub Kaitseliidu ülem kõiki kaitseliitlasi, naiskodukaitsjaid, noorkotkaid, kodutütreid ja noortejuhte kandma oma igapäevastel töödel, õpingutel ja muudel toimetustel vastavalt kuuluvusele ka Kaitseliidu, Naiskodukaitse, Noorte Kotkaste või Kodutütarde vormiriietust või ka Kaitseliidu käelinti.

„Kutsun üles kõiki organisatsiooni liikmeid sel päeval kandma meie vorme või tunnuseid, et ühelt poolt rõhutada meie kokkukuuluvust ning teiselt poolt näidata Kaitseliidu ulatust nii territoriaalselt kui ka Eesti elanikkonna seas,“ ütles Kaitseliidu ülem brigaadikindral Riho Ühtegi.

Esimese ilmasõja lõpuga 11 . novembril 1918 lõppes ka Saksa okupatsioon Eestis, veel samal päeval moodustati noore riigi kaitseks relvastatud kodanike liit – Eesti Kaitse Liit. Sõjaministrile allutatud EKLi ülemaks sai kindralmajor Ernst Põdder, juhatuse esimeheks aga Johan Pitka. Kaitseliit on Eesti vanim ja suurim jõustruktuur.

Märksõnad
Tagasi üles