N, 1.12.2022

Õunasüdame õigesse jäätmekasti lennutamine saab kohustuslikuks

Merit Männi
, ajakirjanik
Õunasüdame õigesse jäätmekasti lennutamine saab kohustuslikuks
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Kompostri võib nii osta kui ka ise ehitada. Oluline on see, et lahtises aunas ehk kompostihunnikus võib kompostida ainult aia- ja haljastusjäätmeid. Toidujäätmeid sisaldav komposter peab olema pealt kinnine.
Kompostri võib nii osta kui ka ise ehitada. Oluline on see, et lahtises aunas ehk kompostihunnikus võib kompostida ainult aia- ja haljastusjäätmeid. Toidujäätmeid sisaldav komposter peab olema pealt kinnine. Foto: Shutterstock

Kohalikes omavalitsustes on parasjagu käimas või peatselt tulemas jäätmekorralduses suur muudatus: uute korraldatud jäätmeveo hangetega tuleb tagada ka biojäätmete tekkekohal liigiti kogumine või ringlusse võtt hiljemalt 2023. aasta lõpuks.

Esimese suurema sammu on astunud Türi vallavalitsus, kellel õnnestus saada keskkonnainvesteeringute keskuselt toetust, et soetada biojäätmete kompostreid ja konteinereid, mida korteriühistud ja eramute omanikud nüüd usinalt kasutama hakkavad.

Türi vallavalitsuse ehitus- ja keskkonnaspetsialist Grete Kaljulaid märkis, et eramuomanikele mõeldud tasuta kiirkompostreid soetas vallavalitsus ligi 400. Enamik neist on nüüdseks ka õnneliku omaniku leidnud. «Mõni on veel ootel ja esmaspäeval teeme viimase jaotuspäeva,» lisas Kaljulaid.

Märksõnad
Tagasi üles