Eesti president Alar Karis tegi üleskutse 17. novembril uudishimu päeva tähistada. Sel puhul korraldab Tallinna Ülikool (TLÜ) suure silmaringi avardava koolipäeva “Mida õpikutes ei räägita”. Koolitunnid on seotud koolis õpitavaga, kuid keskenduvad rohkem päevakajalistele teemadele nagu vaimne tervis, keskkonnahoid, meedia võim, väikeriikide kaitse jmt. Tunde annavad ülikooli tunnustatud teadlased ja õppejõud.
Tallinna Ülikool ootab kõiki uudishimulikke oma silmaringi avardama
Uudishimu päeva korraldaja Tallinna Ülikooli teaduskommunikatsiooni peaspetsialist Silvia-Kristiin Kase sõnul on päev mõeldud eelkõige gümnaasiumiastme õpilastele ning päev on ette valmistatud eelkõige nende õppeprogrammi peale mõeldes. “Tunde onkõigil võimalik vaadata otseülekandes ja ka järelvaatamises, seega ootame igas vanuses uudishimulikke meiega ühinema,” lisab Kask.
Lisaks ülekandele pakuti koolidele võimalus gümnaasiumiklassidega kohapeale tulla. “Huvi osa võtta koolipäevast Tallinna Ülikoolis, oli üle ootuste suur,” avalikustab Kask, “meie kõige suurem auditoorium sai täis vaid veidi enam kui nädalaga ja ülikooli on uudishimu päeval tulemas rohkem kui 300 noort. Anname sel päeval tunde Eesti kõige suuremale klassile.”
Uudishimu päeval annavad tunde religiooniarheoloog Tõnno Jonuks, ajakirjanik Külli-Riin Tigasson, sotsiaaltervishoiu professor Merike Sisask, rahvusvaheliste suhete dotsent Matthew Crandall, matemaatika dotsent Maria Zeltser ja ökohüdroloogia professor Jaanus Terasmaa.