N, 1.12.2022

Hõberüüs jõulupuu jõudis linnasüdamesse

Anne Põder
, ajakirjanik
Hõberüüs jõulupuu jõudis linnasüdamesse
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Risto (vasakul) ja Joosep Hinn tõid Paide keskväljakule jõulupuu teist aastat. Nad tõmbasid selleks puhuks selga jõuluvana ja päkapiku rüü, et luua jõulumeeleolu ja näidata, kui toreda tavaga on tegemist.
Risto (vasakul) ja Joosep Hinn tõid Paide keskväljakule jõulupuu teist aastat. Nad tõmbasid selleks puhuks selga jõuluvana ja päkapiku rüü, et luua jõulumeeleolu ja näidata, kui toreda tavaga on tegemist. Foto: Dmitri Kotjuh

Kui ligi 15meetrine rohekashõbedane kuusk oli Paides Nooruse tänava maja hoovist reka peale tõstetud, krabas peremees Arno Olde selle küljest ühe käbi mälestuseks pihku. «Tahtsin puust küll lahti saada, aga nüüd on rinnus imalik tunne ja klomp kurgus,» lausus ta. «See puu on olnud pikki aastaid osa mu elust.»

Olde sõnas, et istutas kuuse koduõue maja ukse ette 1969. aastal. «Kuusk oli siis veidi alla meetri pikkune. Kes oleks osanud arvata, et sellest saab nii elujõuline puu, et kasvab 53 aastaga 15meetriseks,» lausus ta.

Istiku tõi Olde toonasest metsamajandist. «See oli selline segavereline puu, hõbe- ja tavakuuse ristand. Nad kasvasid seal läbisegi omavahel juuri põimides ja nii oligi tal mõlemale kuusele omaseid tunnuseid,» selgitas ta.

Märksõnad
Tagasi üles