N, 1.06.2023

Ettevõtliku Kooli edulugude parimad tulevad Järvamaa maakoolidest

Järva Teataja
Facebook Twitter
Comments
Albu põhikool 100
Albu põhikool 100 Foto: Dmitri Kotjuh / Järva Teataja

Haridusprogrammi Ettevõtlik Kool edulugude konkursi „Õppimine on põnev!“ komisjon valis 168-st eduloost välja 12 nominenti 4 erinevas kategoorias. 

Kokku esitati edulugude konkursile „Õppimine on põnev!“ 168 edulugu kolmeteistkümnest maakonnast. Kõige suurem hulk edulugusid esitati Lääne- Virumaalt ja Ida-Virumaalt, mõlemast maakonnast 33 edulugu. Maakondlik žürii tegi omad valikud teatavaks augusti lõpuks. Riiklikule žüriile esitati hindamiseks kokku 52 edulugu. Kõige populaarsemad kategooriad olid parim koostöötegu ja parim haridustegu, mõlemad 19 edulooga.

Programmijuhi Piret Torm-Mirontšiku sõnul oli sellel aastal palju ägedaid ja inspireerivaid edulugusid, millede vahel oli raske valikuid teha. Koolides ja lasteaedades toimuvad väga ettevõtlikud ja elulised tegevused, mida oleks patt mitte teistega jagada. Tuleb tunnistada, et edulugude tase on aasta-aastalt aina kõrgem, ideed ja tegevused on tõesti väga üllatavad ning mitmekülgsed. Kasvatatakse munadest tibusid, vastsetest liblikaid, planeeritakse noortekeskuseid merekonteinerisse, rajatakse aianurkasid ja terrasse, tegeletakse teatri või vaimse tervisega. Üks tähelepanek, mis hindajatele silma hakkas on kindlasti noorte roll praktiliste tegevuste kavandamisel. Paneme südamele, et noortele võiks anda rohkem vastutust!

Laureaadid selguvad hariduskonverentsil „Ennast juhtiv väärtust loov noor ei ole imeloom!“ 26. jaanuaril 2023. aastal veebi vahendusel. Siis on võimalik näha juba ka edulugudest valminud tutvustavaid videoid.

Nominentide valimine toimus kahes osas: esmalt viiakse läbi hindamine maakondlikul tasemel ja igast maakonnast esitatakse üleriigilisele hindamisele kolm parimat lugu, mida hakkasid seejärel hindama haridusvaldkonna eksperdid üle Eesti.

Hariduskonverentsil „Ennast juhtiv väärtust loov noor ei ole imeloom!“ kuulutatakse välja laureaadid järgmistes kategooriates: „Parimad praktikad TULEMi rakendamisel“, „Parim koostöötegu“, „Ettevõtlik haridustegu“ ja „Noorte algatus“.

Esimeses kategoorias pääses nominentide sekka Väätsa põhikooli „Lõiminguprojekt: teatrifestival” ja Roosna-Alliku põhikooli projekt „Meie muudame oma kodukoha kaunimaks” ning teises kategoorias Albu põhikooli projekt „Albu kogukonna „Sajandi muusikal“.

Edulugude konkurssi „Õppimine on põnev!“ korraldab haridusprogramm Ettevõtlik Kool alates 2008. aastast. Edulugude konkursi eesmärk on soodustada haridusasutustes ettevõtlikku õpet ning ärgitada edulugude kaudu ka teisi koole ja lasteaedasid leidma nutikaid lahendusi, kuidas seda õppetöö raames teha.

Haridusprogramm Ettevõtlik Kool toob koolidesse ja lasteaedadesse rohkem iseseisvat ja ettevõtlikku hoiakut, arendab lastes otsustusvõimet ja ärgitab tegutsemishimu. Ettevõtliku kooli põhimõtete järgi töötab 200 kooli ja lasteaeda üle Eesti, kokku üle 39 000 õpilase.

Tegevusi viiakse ellu Euroopa Sotsiaalfondi toel.

Facebook Twitter
Comments

Märksõnad

Tagasi üles