N, 2.02.2023

Paidelased kogunesid raekoja ette meelt avaldama

Järva Teataja
Paidelased kogunesid raekoja ette meelt avaldama
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments 1

Enne tänast Paide linnavolikogu istungit toimub linna keskväljakul meeleavaldus, kuhu kogunes ligikaudu sada inimest. Protesteeritakse maamaksu tõusu vastu. Meeleavaldusega liitusid ka lapsevanemad, kes pole rahul, et Paide lasteaedades suletakse kulude kokkuhoiu tõttu alates detsembrist basseinid.

Meeleavalduseks sõitsid Paide keskväljakule ka neli traktorit, milles kaks olid tahke sõnniku laotajad ja kaks virtsapütid. Kui varem arvati, et põllumehed tulevad ja lasevad protesti märgiks haisva sõnniku ja virtsa keset linna, siis asjatundjate silm fikseeris, et tegelikult pole põllumajandustehnika tänavatele tulnud täislastis.

Meeleavaldus on just enne volikogu istungit seetõttu, et täna on teisel lugemisel eelnõu, mis kergitaks linna haldusterritooriumil põllumaa maksumäära seniselt ühelt protsendilt kahele protsendile.

Meeleavaldust veab eest Eesti Konservatiivne Rahvaerakond, kes on taotlenud selleks loa. Paide linnavolinik ja riigikogu liige Kalle Grünthal ütles, et meeleavaldajate hulka pole võimalik ette näha, kuid teada on antud vähemalt paari põllumajandusmasina saabumisest. Veel on oodata, et nõudmisi tullakse toetama ka maakonnast kaugemalt.

Grünthal sõnas, et kuigi meeleavalduse põhjustas maamaksu tõus, on andnud sellega liitumisest teada lastevanemad, kes on sattunud ebameeldivasse olukorda kokkuhoiumeetmete tõttu lasteaedades. Meeleavaldusest osavõtuks on teinud üleskutse ka lapsevanem Virge Võsujalg, et saada ametnikelt vastuseid uue korralduse kohta lasteaedades.

Märksõnad
Tagasi üles