L, 26.11.2022

Meeleavaldus maamaksu tõusule pidurit ei tõmmanud

Tiit Reinberg
Meeleavaldus maamaksu tõusule pidurit ei tõmmanud
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments 1
Paide kesklinna saabunud sõnnikulaoturite kastid olid küll tühjad, kuid lägapüttides oli väidetavalt natuke haisvat kraami, mis linnatänavatele siiski ei voolanud.
Paide kesklinna saabunud sõnnikulaoturite kastid olid küll tühjad, kuid lägapüttides oli väidetavalt natuke haisvat kraami, mis linnatänavatele siiski ei voolanud. Foto: Dmitri Kotjuh

Kui Paide linnavolinikud neljapäeva lõunaajal raekotta volikogu istungile kogunesid, ootas neid keskväljakul ees sadakond meeleavaldajat. Põllumehed olid kohale toonud neli traktorit sõnnikulaoturite ja lägapüttidega. Inimesed hoidsid käes plakateid kirjaga «Linnavalitsuse palk maamaksuks!», «Põllumees, meie toitja», «Ei maamaksu tõusule!», «Mina tahan ka süüa», «Me ei lähe ära ja me ei jää vait!», «Kaka haiseb».

Lisaks maamaksu tõusu vastu protestijatele olid raekoja ette tulnud ka lastevanemad, kes pole rahul sellega, et kokkuhoiu eesmärgil lastakse Paide lasteaedades talveks basseinid kuivaks. Emade plakatitele oli kirjutatud: «Laske lastel ujuda!», «Ujumine = isesesvus» ja «Ujumine = laste tervis».

Lastevanemaid meeleavaldusele kutsunud Virge Võsujalale polnud meeltmööda, et kärbete alla on langenud ka lapsed. «Kõigepealt kärbiti lasteaedades temperatuuri, siis ei saa lapsed enam ujuda. Minu küsimus on, mis järgmiseks,» ütles ta.

Märksõnad
Tagasi üles