N, 2.02.2023

Valgehobusemäel saab juba talverõõme nautida

Tiit Reinberg
Valgehobusemäel saab juba talverõõme nautida
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Foto: Valgehobusemäe suusa- ja puhkeskus

Valgehobusemäe suusa- ja puhkekeskus andis teada, et eilsest on avatud tuubirada.

Valgehobusemäel pandi lumekahurid esimest korda tööle juba möödunud nädala lõpus ja hetkel käib lumetootmine pausidega. Põhjuseid selleks on mitmeid – sobivate külmakraadidega ilma napib, samuti on vähe ka lumetootmiseks vajalikku vett, ning elektrihinnadki on püsivalt kõrged ehk lumetootmisel tuleb tänavu olla eriti tark ja säästlik.

Valgehobusemäe suusa- ja puhkekeskuse juhataja Kalju Kertsmik tunnistas, et kunstlume tootmine on hetkel päris keeruline. „Kui ikka päeval läheb ilm nelja miinuskraadi peale, siis ega sa lund ei tooda. Ka esmaspäeva öösel lund toota ei saanud, küll aga pühapäeva öösel saime toota oma 20 tundi,“ avaldas ta.

„Tootlikkus on kahuritel hetkel sedavõrd väike, et ülejäänud mäega läheb veel aega,“ sõnas Kertsmik.

Kertsmik ütles, et ta on paadunud optimist ning on seda meelt, et ka pausidega lumetootmine on parem kui niisama käed rüpes istumine. „Oleme siiski Põhjamaa riik ning oleks ideaalne, kui kolm-neli kuud ikka talve oleks,“ sõnas ta. „Praegu on õnneks alles novembri teine pool.“

Valgehobusemäe suusa- ja puhkekeskuse talvesündmuste kalender on veel paikapanemisel. Küll on teada, et tuleva aasta 19. märtsil peaks ühe tähtsündmusena 22. korda sõidetama Albu suusasõit Jaak Mae karikatele. Üritusi korraldatakse ka jaanuarikuise rahvusvahelise lumepäeva raames. (JT)

Märksõnad
Tagasi üles